S UP Olomouc ve Šternberku

Na sv. Václava pokračovala 2. liga U18. Kadetek nám oproti Opavě zase ubylo, takže byly povolány dvě další žákyně k doplnění týmu.

Ráno jsme se přihasili do Šternberku již na devátou, kde nás ale trochu přibrzdil zavřený areál ZŠ, nicméně holky štěbetaly a zaplétaly copánky, takže jim to vůbec nevadilo, snad trochu to ranní chladno. Rozcvičku jsme neošidili, pan rozhodčí zohlednil okolnosti.

VK Šantovka UP Olomouc x TJ Svitavy 1:3 (18,-19,-23,-20), 2:3 (25,-20,21,-13,-10)

Rozjezd zápasu nám ale nesedl, ve slepené sestavě jsme byly až moc zakřiknuté, soupeře jsme stále dotahovaly. Ve druhé sadě se nám začalo více dařit na servisu a v útoku a karta se obrátila. Ve třetím setu jsme se nechali ukolébat sedmibodovým náskokem, což bylo po zásluze potrestáno soupeřkami, které nejen, že dotáhly, ale šly do vedení. V dramatické koncovce však vítězíme. Čtvrtý set odskočíme a zase se necháme stáhnout, koncovku si však pohlídáme. Celým zápasem se linou přešlapy na podání, ačkoliv v tělocvičně bylo místa dost.

Po pauze změny v sestavě a hned drama, které bohužel nedotáhneme, opět točíme sestavu, holek sice osm, ale všechny šikovné a všestranné ;-) Změny se povedly, další set je náš bez větších výkyvů stále vedeme. Dívčí volejbal je ale nevyzpytatelný, třetí set berou domácí. Ale ve čtvrtém to byl z naší strany parádní volejbal, zápas jde do tiebreaku, kde lépe začínáme a i když při vedení 14:9 zase přešlápneme na servisu, vítězství v utkání si už vzít nenecháme.