Republikové finále SŠ - jsme na bedně!!!

V uplynulých dvou dnech se v Liberci konalo celorepublikové finále středních škol ve volejbale. Po výborných výsledcích v regionálních kolech se do finále probojovalo i Gymnázium Svitavy.

Finále se zúčastnilo šest dívčích týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin po třech družstvech. Hráčky našeho oddílu, hájící barvy svitavského gymnázia, nejprve zvítězily nad Prahou. V souboji Českých Budějovic a Prahy pak zvítězilo gymnázium z hlavního města. K vítězství ve skupině tak našim holkám stačilo získat set nad Budějovicemi, což se povedlo.

Z prvního místa postoupili do semifinálového pavouka, kde na ně čekalo Gymnázium JW Prostějov. Velmi těžký soupeř, který sice není specializované sportovní gymnázium, ale navštěvuje ho téměř celá extraligová základna mistrovského Prostějova. Ve vyrovnaném boji, kdy proti svitavským hráčkám nastoupila i Katka Kociánová (svitavská odchovankyně, která před sezónou přestoupila do Prostějova), Gymnázium Svitavy prohrálo a do celkového finále se tak neprobojovalo.

Nicméně hráčky čekal boj o 3. místo. Velmi napínavý zápas, kdy pražský tým chtěl oplatit porážku ze základní skupiny, však vyhrály "růžovky"!

Gratulujeme k velkému úspěchu Gymnáziu Svitavy a našim kadetkám a juniorkám, který se o tento úspěch zasloužily.

Sestava: Tereza Motálková, Veronika Hendrichová, Barbora Šimková, Tereza Kissová, Lucka Dědková, Nikola Haraštová, Vendula Tmejová, Markéta Šrůtková, Míša Frantová, Barbora Mašlánová - pod vedením Mgr. Martina Komoně.

Celkové pořadí:

1. Prostějov
2. Liberec
3. SVITAVY
4. Praha
5. České Budějovice
6. Trutnov

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll