Příjemný začátek

Tuto sobotu 10.10. jsme zahájili další sezónu v 1. lize juniorů. Musím říct, že na svazu si dali hodně záležet na určování skupin, abychom hráli proti Liberci a jeli takový "kousek". Proto odjezd v 6 hodin nebyl moc příjemný. Ovšem nikdy není nic podle plánu a tak jsme vyjížděli o 15-20 minutek později. Vyjížděli jsme za tmy a tak se nedalo dělat nic jiného než spát a spát. Cesta byla se obešla bez jakýchkoliv problémů.

Sestava: Šimon a Jirka blok, smeč Mirďas a Štěpán, účko Konec a Adam, libero Johy a nahrávka já. Trenéři Peťa a Jarda.

Soupeře jsme neznali a tak jsme nevěděli, co můžeme čekat. Ale jedno bylo vidět hned ..výšková převaha. Toho jsme se ale nelekli a šli do toho s tím, že úkol je vyhrát a nic jiného. V každém setu v prvním zápase jsme do koncovky prohrávali asi o 3-4 body. První dva vyhrané sety byly ale jen tak tak. Vždy nám nějak trošku pomohl rozhodčí (kolikrát pomohl i klukům z Liberce) ale také si za to mohl soupeř, který dělal chyby. Dobře jsme příjmali a servis jsme měli velmi dobrý, což dělalo soupeři problém. Takže po dvou vyhraných setech jsme se už viděli někde jinde a třetí jsme prohráli. Příjem se zhoršil a na podání jsme polevili. Hra středem byla dosti zanedbávaná. Tímto duchem jsme prohráli i čtvrtý set a tiebreak byl před námi. Buď vše a nebo nic. Naštěstí jsme se ve všech činnostech zlepšili a porazili soupeře v těsné koncovce. Bylo vidět, že chybí hra středem a smečaři to měli těžké. A hrůzostrašné byly naše bloky, které byly skoro téměř nulové.

30 minut pauzička a šlo se na druhý zápas. Trochu se projevila únava a první set byl nemastný neslaný. Jak od nás, tak od soupeře. Místy to nebyl ani volejbal ale plácaná. Se štěstím jsme vyhráli první set. Druhý set byl přímo katastrofa. Příjem se velmi zhoršil a tak jsme toho moc nemohli zahrát. Neměli jsme se na čem chytit a tak jsme se sklopenými hlavami nějak doplácali druhý set. Ovšem třetí set přišla veliká změna. Jako bychom ožili a hráli jsem úplně jiný volejbal. Jirka ukázal mistrovskou práci na středu a udělal rovnou 4 body v řadě v jednom postavení. Konec, který změnil pozici na druhého blokaře též odvedl skvělou práci. Oba zahráli 70% všech bodů v tomto setu. Smečaři si tak mohli lehce opočinout. Když už to vypadalo nadějně tak se vše pokazilo čtvrtým setem. Nějak se mi nezdálo, že bychom hráli špatně, ale soupeř se zlepšil ve všech činnostech a to nás překvapilo. No nic, druhej tiebreak byl před námi. Prohrávat na začátku 0:3 není nic příjemného, ale s tím jsme si poradili. Soupeř chyboval a my chtěli vyhrát. Vše bylo velmi vyrovnané, ale nakonec to trápení pro soupeře ukončil Štěpán krásným útokem do lajny.

Liberec - Svitavy 2:3 (-24,-24,22,20,-12)

Liberec - Svitavy 2:3 (-24,18,-14,25,-13)

Celkem mě překvapilo chování trenéra z Liberce. Tak nadávat a řvát na rozhodčího a na hráče sem dlouho neviděl, možná snad nikdy. Někteří hráči byli to samé. Ale chtěl bych vypíchnout jednoho hráče z Liberce, který se v koncovce přiznal k tečovanému balónu a tím nám vyhrál set. Pan rozhodčí si taky pískal někdy trochu své, ale upískl se jak proti nám tak i proti Liberci.

A musím ještě pochválit Štěpána Hlaváčka, který měl svoji premiéru v 1. lize juniorů a zhostil se toho přímo výborně. Bez zbytečných chyb jak na útoku tak na příjmu.

Děkuji všem co drželi palce. A nezapomeňte se na nás přijít podívat 11.10., což je zítra do haly.