Poslední dvojzápas roku 2019 za 2 body.

Píše se sobota 7.12. A my vyrážíme na svůj poslední dvojzápas tohoto roku do Moravské Třebové. Letos už podruhé. Jak správně tušíte, předehráváme zápas z druhé poloviny sezóny, konkrétně z 29.2., takže budeme mít v novém roce jeden víkend volna navíc. Na domácí palubovce jsme utrpěly od lídra tabulky dvojitou porážku (1:3, 2:3), byť ta druhá byla jen o vlas. Proto jsme jely s úmyslem jim to vrátit. Povedlo se jen napůl, ale i to se počítá.

První zápas jsme začínaly netradičně až o půl druhé odpoledne. Fakt divný čas, když normálně touhle dobou už pomalu končíme. Netradiční byla v podstatě i naše sestava. Jely jsme totiž pouze s jednou blokařkou, ta druhá dorazila až později, jelikož se velmi svědomitě připravuje na přijímací zkoušky na vysokou školou absolvováním přípravných kurzů. Ale zpět na hřiště. Do prvního zápasu tedy nastoupila Anička na náhře, Kíša a Renča na smeči, Káťa na účku, Fiedler s Kikou (haha) na bloku a Barča na liberu. Soupeře možná naše sestava trochu překvapila, protože od začátku hrál trošku zaraženě, my jsme do zápasu vstoupily nebojácně a naplno, což se podepsalo i na výsledku. V koncovce to byl sice trochu boj, protože soupeř začal hrát svoji hru, ale my jsme se nedaly a první set vítězíme 27:25. No záhy se ukázalo, že soupeř byl opravdu zaražený jen chvíli, ve druhém setu totiž rozjel svůj koncert v podobě rychlých plachtících servisů, které jsme my nebyly schopné zpracovat, ani výměna Renči za Světlanu nebyla nic platná, soupeř srovnává na 1:1. Do třetího setu jsme trochu pozměnily sestavu. Na smeči zůstala Světla a na účko šla Renča. Tentokrát sice nebyl tak bídný příjem, ale nedařilo se nám vůbec skládat balóny. Na hřišti panoval chaos a porucha komunikace, což vedlo k tomu, že se soupeř dostal do vedení 2:1. Ani ve čtvrtém setu se obrat a pokus o tiebreak nepovedl. I když už dorazila Zdenča a zaujala své místo na postu blokařky na vítězství v setu to nestačilo, našich chyb bylo až příliš mnoho.

TJ Svitavy : Slovan Moravská Třebová 1:3

Do druhého zápasu nastoupila Anička se Zdenčou na bloku, Kika se Světlou na smeči, Anička na náhře, Káťa na účku a Barča na liberu. Bohužel jsme první set nezačaly vůbec dobře. Soupeř si s námi v podstatě dělal, co chtěl a my se nezmohly na žádný větší odpor. Po týmové poradě, kdy jsme usoudily, že takhle teda ne, šla na náhru Renča, na účko Kika a na druhou smeč Anička. Změna zafungovala. Druhý set všechno šlapalo jako na drátkách, žádné větší výkyvy na příjmu nebyly, balóny se skládaly a rázem je srovnáno 1:1. Ve třetím setu se nám zase povedlo nakupit pár chybiček na příjmu a v obraně a soupeř tedy odskočil do vedení 2:1. Čtvrtý set byl opravdu o nervy. Od začátku to totiž vypadalo, že soupeř i za druhý zápas vezme všechny body. Pak šla ale na podání naše Anička. Nejprve jedna a pak ta druhá. Stejně ošklivým, rychlým a plachtícím servisem, kterým trápily soupeřky v prvním zápase nás, teď potrápila Anička je. Několika nechytatelnými servisy nás vrátila do hry o tiebreak, jelikož se jí ze stavu 17:21 povedlo udělat stav 22:21! V lehké euforii jsme set dovedly do vítězného konce a máme tu tiebreak. Ten však nezačínáme vůbec dobře, hned zkraje prohráváme 0:3. Naštěstí se nám ztrátu povedlo poměrně rychle smazat a strany otáčíme za stavu 8:7! V doslova nervy drásající koncovce, kdy obě strany bojují o každý balón, přeci jen nakonec stálo štěstí při nás a vítězíme 15:13 a 3:2!

TJ Svitavy : Slovan Moravská Třebová 3:2

Řeknu vám, ještě, že se hraje jen na 3 vítězné sety, protože ve druhém zápase jsme na hřišti nechaly opravdu všechno a do dalších setů už by asi nebylo z čeho brát. Radost máme velkou, protože tuhle sezónu je pro nás opravdu důležitý každý bod. Pochvala je na místě za bojovnost ve druhém zápase a pro obě Aničky pochvala za servis!

Rok 2019 se nám tedy pomalu chýlí ke konci a druhou polovinu sezóny odstartujeme v sobotu 11.1. 2020 na domácí půdě. Místo bude upřesněno. Takže doufáme, že nás přijdete podpořit. Rovněž vám patří velký dík za podporu v první polovině sezóny. Vážíme si toho. No a kromě toho 11.1. 10:00 si do vašich deníčků a kalendářů zapište ještě čas 19:00, kdy odstartuje již náš 8. volejbalový ples, na který jste rovněž srdečně zváni.

Tímto vám náš B-tým přeje krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a úspěšný vstup do roku 2020. A 11.1. se na vás moc těšíme!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Barča Smělá, Zdenča Kladivová, Káťa Tesařová, Renča Odvárková, Terka Kissová, Anička Fiedlerová, Anička Loukotová a Světlana Barešová.