Pomalý rozjezd s parádním finišem a postup na MČR mladších žákyň

První víkend v září hrály mladší žákyně odloženou kvalifikaci na Mistrovství ČR. V sedmi skupinách po osmi /sedmi účastnících se bojovalo o tři místa zaručující postup do hlavní části soutěže, kterou bude pořádat na konci září ve třídenním turnaji Krnov. O soupeřích z naší skupiny jsme toho příliš nevěděli.

Ráno v den odjezdu přišel ještě vtipný moment, kdy jsme zjistili, že paní trenérka špatně spočítala místa v autech, přičemž na ni teda v roli asistenta hlavního trenéra nezbylo místo... Naštěstí ve druhé vlně vyráželi ještě na fandění Burešovi :-)

Los jsme měli těžký. Na rozjezd Jiskra Havlíčkův Brod. První set jsme prohráli, druhý vyhráli a v dobře rozehraném tiebreaku přichází výborně servírující soupeřka a nedává nám šanci. Hned další zápas jsme hráli v malé tělocvičně s Kometou Praha A. Tam se holky vyloženě necítily, chvílemi to bylo jako na squashi, kdy se míč odrážel o boční i zadní stěnu. Pražandy prý v podobné tělocvičně trénují, čili byly ve svém živlu. Nelehko bylo trenérům, dva zápasy a jen bod. Holky sklopené hlavy. Teď už je každý zápas o vše...

Další utkání s Opavou bylo jako táhnout těžkou káru. Kdo podává, má výrazně navrch, vlny servisů střídají ztracené příjmy, tak to v této kategorii prostě je. Oba sety v koncovce zvládáme lépe my a získáváme první vítězství a 3 body do tabulky. V posledním utkání dne nás čeká Slezská Orlice (Krnov - pořadatelé finále), zde získáváme vítězství hladce.

Večer mají navrch Havlíčkův Brod, Ostrava a Kometa, která neztratila s nikým ani set. Dobře je na tom i Prostějov, shodně bodově s námi. Klíčový první zápas s Ostravou, kterou nutně potřebujeme porazit. Navíc nevíme, jestli budeme všechny. Niky Prusáková si podvrtla kotník, tak čekáme, jak se přes noc situace vyvine...

Ráno důkladná rozcvička, soupeřky mají s sebou velký fanklub. Niky kotník pobolívá, hrajeme raději bez ní. Začneme dobře, soupeřky klopí hlavy, fanklub taky, naštěstí. Ve druhém setu s Ostravou parádní výkon, sety 25:17, 25:12. Havlbrod ztrácí body s Prostějovem, naše šance na postup výrazně zvyšují.

Karanténami oslabené DDM Brno porážíme 2:0 (9,19). Ostrava poráží za 3 body Opavu, Havlbrod bere set Kometě. Ani před posledním zápasem není rozhodnuto. Kometa je jasný vítěz. na další dvě místa jsou tři aspiranti. Ale postup máme ve svých rukách, pokud porazíme Prostějov.

Holky chtějí moc. Niky sama hlásí, že to jde zkusit. Všechny hrají jako o život. Je to krásná hra, soupeřky jsou vyšší, technicky šikovné, méně vyhrané. Nám se úročí loňská sezóna ve starších žákyních. Výhra na Prostějovem 2:0 (17,13). Bereme tři body a ostatní výsledky už nás nezajímají. Povedlo se postopit do finále! V celkové tabulce můžete vidět, jak moc byla naše skupina vyrovnaná. I sedmý tým má 5 bodů. Čtvrý Havlbrod má 5 výher.

8   VO Slezská Orlice 7 0 0 0 7 0:14 120:350 0

Pochvalu si zaslouží všechny holky, byly bezva parta a během turnaje se zlepšovaly. Poslední zápasy už se opravdu slavil každý bod. Snad tuto radost ze sportu přenesou i do dalších zápasů.

A 26. - 28. září pořádá finále Krnov. Ze druhého místa máme lepší nasazení. Tak uvidíme. Držte nám pěsti, zejména ať je situace taková, že vůbec někam můžeme jet :-)