Po kvalifikaci kraje starších žáků oba týmy v elitní TOP 4

... a to je velmi dobrá zpráva. U A-týmu se to samozřejmě čekalo, ale především druhý tým příjemně překvapil. Kvalifikace se hrála na dvou místech ve dvou čtyřčlenných skupinách. Ve Vysokém Mýtě spolu s domácími bojovala Litomyšl. Letohrad a Svitavy A. V Chocni poté Lanškroun, Česká Třebová, Choceň a Svitavy B.

Turnaj v Mýtě byl jednoznačnou záležitostí našeho elitního týmu. Nedostali jsme více jak 10 bodů. Vše bylo o parník a soupeři nás prakticky vůbec neprověřili. Letohrad díky absenci starších hráčů absolvoval turnaj s přípravkou. Litomyšl ani domácí prakticky nehrozili žádnou herní činností. Jak na tom jsme ukáže až tento víkend v KP kadetů se silným Lanškrounem.

Béčko tentokrát muselo odcestovat vlakem pod vedením Peti Leinwebera (tímto mu srdčně děkuji). Jeho podrobný report si přečtěte níže. Přidáváme i pár fotek z obou akcí. Příští kolo pro oba týmy v Lanškrouně.

Petr Leinweber:

Ráno jsme se sešli v počtu 8 hráčů (Jindra Bohuňovský, Matěj Drdla, Adam Otazníček Krátký, Martin Přikryl, Honza Vízdy Vízdal, Pepa Kolář, Lukáš Váca Vacek a Adam Laštovička)  a jeden pseudotrenér na vlakovém nádraží a vyrazili směr na Choceň. Hned na výstupu z vlaku jsme se potkali s našimi soupeři z České Třebové. S těmi jsme měli hrát až poslední zápas nedělního maratonu, ale nakonec jsme ukecali Lanškroun, který přijel auty, aby nám umožnil zápasy prohodit. Tímto děkuji.
Teď k samotnému výkonu:

1. zápas  Lanškroun - Svitavy 2:1
Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě smečaři Vízdy (kapitán) a Pepa, blokaři Jindra a Matěj, nahrávač Martin Přikryl a na univerzálovi Adam Laštovička. První set byl relativně solidním cirkusem. Pokazili jsme přes 10 servisů, nicméně Lanškroun nás v této herní ne/činnosti trumfoval. Víceméně díky tomu jsme byli schopni vyhrát první set 25:21.
Do druhého setu se sestava nezměnila, nicméně jsem provedl důkladný briefing na téma podání, a jak ho dostat přes síť. Kluci naštěstí pochopili o co mi šlo, takže ve druhém setu už zkažených podání znatelně ubylo. Bohužel ale znatelně ubrali na přijmu. Martin lítal po hřišti jako hadr na holi a stejně byla jeho snaha marná. Velká pochvala Adamovi Laštovičkovi za jeho snahu prvotřídně vytřít podlahu a skvělou sérii podání, díky které nebyl set úplný debakl, ale jen prohra 22:25.
V tiebreaku kluci zapomněli úplně na vše, hra byla strnulá, nikdo se nepohnul, příjmy létaly všude možně a už i Maritn na nahárvce začal balóny házet k sousedům, bohužel neúmyslně. Výsledkem byla prohra na všech frontách 8:15 a celkově 1:2 na sety.

2. zápas  Choceň - Svitavy 0:2

No, štěstí nám přálo a soupěřům onemocněla skoro celá soupiska starších žáků. Choceňáci to vyřešili tak, že nechali hrát přípravky, které před námi v hale hrály trojkový volejbal. My jsme alespoň mohli prostřídat tým, aby si každý zahrál. Střídání se zprvu jevilo jako dobrý nápad, nicméně s celou hrou to šlo z kopce. Že budou starší žáci hrát s přípravkami 25:18 jsem vskutku nečekal. Balón si létal jak chtěl a viděl jsem ze strany našeho týmu i takové speciality jako například promáchnutá smeč z prvotřídní nahrávky...dvakrát. Nicméně soupeř měl vskutku mladou sestavu a kluci je nakonec upinkali 25:18 a 25:15.

3. zápas  Č. Třebová - Svitavy 1:2
Opět jsme nastoupili v plné palbě a vypadalo to na značně jednoduchý zápas. Jeden z třebovských blokařů si v předhozím zápase odrovnal kotník, takže jsme opět měli výhodu do začátku. Kluci v prvním setu předváděli velice solidní volejbal a vypadalo to, že jsme se snad konečně rozehráli. Po prvním setu, kde všichni odváděli solidní práci jak v poli, tak na síti a na útoku jsme vyhráli set 25:19. S očekáváním podobných výkonů kluci nastoupili i do druhého setu. Bohužel soupeř nás značně zatlačil na podání a se zhoršujícím se příjmem jak z podání, tak ze hry se značně zhoršila i naše hra. Nebudu to déle rozepisovat, 15:25. V tiebreaku kluci ale opět zabrali a přehráli soupeře velice solidní hrou 15:9. Konečně se začali kloudně scházet i blokaři s nahrávačem a místy se kluci i zaradovali. Radost koukat na takový volejbal.

Celkově bych hodnotil výkon našich borců velice kladně. Těším se až uvidím, jak budou hrát na konci sezóny.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3922', '', '172.20.0.29', 0, 'a5b957nrh43dmin7rnffgrve3g8o0q4p', 0, 1714075992) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174