Pěkná brambora z Frýdku

První víkend v září je pro naše starší žákyně již tradičně spojen s účastí na Memoriálu Evžena Kučery ve Frýdku-Místku. Pro děvčata to znamená završení přípravy před náročnou sezónou, ale také neúčast na Svitavské pouti.

Na turnaj jsme odjižděli s přáním napravit výsledek z minulého roku (11. místo), což se nám povedlo. Turnaj byl velmi dobře obsazen týmy z ČR, Slovenska a Polska. Organizace turnaje byla jako vždy perfektní, za což moc děkujeme pořadatelùm (zvláště paní Danì Górecké).

Turnaj jsme zahájili v základní skupině (kde jde jenom o rozřazení do semifinálových skupin a hraje se do 15. bodù) zápasy proti domácímu týmu TJ Frýdek-Místek "A", následně jsme hráli proti Žiaru nad Hronom a Prostějovu.

TJ Svitavy - TJ Sokol FM "A" - 0:2 (-8,-13)
TJ Svitavy - Žiar nad Hronom - 2:0 (7,9)
TJ Svitavy - VK Agel Prostějov - 2:1 (10,-8,5)

Do semifinálové skupiny jsme postoupili ze 2. místa v ZS společně s týmy FM "C" (4. místo v ZS), Žilina (3.) a TJ Lanškroun (1.). Zde již šlo o to umístit se co nejlépe, aby se následně hrály kvalitní zápasy proti dobrým soupeřům a případně i o možnost bojovat o medaile.

TJ Svitavy - TJ Sokol FM "C" - 2:0 (12,13)
TJ Svitavy - Žilina - 2:0 (19,22)
TJ Svitavy - TJ Lanškroun - 2:0 (20,16)

Domácí sokolky "C" jsou mladší žákyně, narychlo nahradily tým Olomouce, který se krátce před turnajem omluvil pro velkou vytíženost, a tak pro nás nebyly těžkým soupeřem. Rozhodl v podstatě jenom náš servis. I tak naše děvčata hrála s hlavou v oblacích se spoustou vlastních školáckých chyb.

Náš nepěkný volejbal se přenesl i do dalšího zápasu. Vyhráváme, ale nedá se na to koukat. Poslení zápas ve skupině nás svedl do souboje s krajskými "sousedy" z Lanškrouna. Před zápasem jsem znuděná děvčata hecoval, že je nesmíme podcenit a že musíme hrát naplno. A výsledek se dostavil. V prvním setu prohráváme 0:5, 1:8, 6:13. Na servisu nás ale zachraňuje Anička Loukotová, obracíme set ze stavu 15:18 na 22:18 a celkově získáváme sadu 25:20. Druhý set byl již snadnější, ale hra stále postrádá řád a nasazení není velké. Vítězíme i v semifinálové skupině a posouváme se do bojů o 1. - 4. místo.

Boj o postup do finále:
TJ Svitavy - Bílovec - 0:2 (-23,-15)
Na rozdíl od předchozích utkání nastupujeme proti Bílovci koncentrovaně a s chutí. Velmi vyrovnaný set, kdy z počátku vedeme, ale sráží nás dvě čtyřbodové šňůry soupeře. Za stavu 18:24 vše dramatizuje ještě na servisu Anička Loukotová a snižuje na 23:24, ale po tajmu bíloveckých posílá servis těsně za boční čáru. Škoda.
Druhý set je již jasnou záležitostí pro soupeře. Vedeme sice 5:0 (Loukič opět řádí na servisu), ale vzápětí hráčka Bílovce (9) nám nasází 12 servisù, které nepřihrajeme. Pak se hra vyrovnává, ale za stavu 15:21, jde na servis opět 9ka a její 4 servisy končí útkání. Byl to pěkný volejbalový zápas.

TJ Svitavy - TJ Sokol F-M "A"
- 1:2 (24,-19,-6)
V boji o třetí místo a vylepšení historického výsledku (čímž bylo doposud 4. místo), nastupujeme proti domácím soupeřkám F-M "A". V základní skupině jsme prohráli 2:0, a tak se snažíme prohru odčinit.
V prvním setu po velmi vyrovnané hře otáčíme až v úplné koncovce ze stavu 22:24 na 26:24. V druhém setu špatně začínáme (0:6, 3:12), částečně smažeme ztrátu při servisu Markéty Šauerové (13:16),
ale na dobře hrající soupeře nestačíme. Tie-break je již snadnou záležitostí domácích. Vyzkoušeli jsme, jaké to je, hrát proti silnému domácimu týmu, kdy domácí zaplněná tribuna doslova hnala
soupeře do útoku. Moc pěkný výkon i hra obou týmù.

Bohužel je to bramborová medaile, ale my jsme i tak velmi spokojení.

Do all star týmu celého turnaje (16 družstev) je při vyhlášení nominována naše útočnice Eva Šimková. Gratulujeme!

Věřím, že podobné výkony budeme předvádìt i v nadcházejících mistrovských utkáních.

Sestava: Loukotová Anička, Kratochvílová Kiki, Šimková Evik, Kladivová Zdenča, Kovářová Verča, Hendrichová Ráďa, Žáková Eliška, Šauerová Makina.