Obrat o 180° nám přinesl 3 body

V sobotu 23.11. jsme se vydaly bojovat o body do Litomyšle. Cíl byl jasný, urvat v derby cenných 6 bodů. Nakonec z toho byly jen 3, ale pro nás se tuhle sezonu počítá každý bod. Jelikož tentokrát jelo pouze 7 statečných, sestava byla více než jasná. Renča na náhře, Káťa na účku, Kika s Luckou na smeči, Evka s Fiedler na bloku a Barča na liberu.

Ani nevím, jakým způsobem bych měla popsat první zápas. Pokud si pamatujete scénu z Harryho Pottera, kde se Seamus snaží proměnit vodu v rum, avšak jeho pokusy pokaždé skončí katastrofou, tak nějak takhle bych popsala snahu proměnit naši hru ve vítězství a 3 body. Zápas skončil katastrofou, za kterou bychom si nezasloužily ani tu vodu, natož rum. Nikdo si nedovedl vysvětlit, co se vlastně na tom hřišti dělo. Buď nebyl příjem nebo útok. Soupeř navíc nepředváděl, žádný hvězdný výkon, problém byl v tom, že my vůbec žádný výkon nepředváděly. Soupeři většinu setu stačilo pouze podání, tím si vytvořil velice pohodlný náskok, který jsme my nebyly schopné dotáhnout. Po 60 minutách toto utrpení končí a my jdeme zpytovat svědomí do šatny.

TJ Svitavy : VK Litomyšl 0:3

No a jak už všichni víte, ženský volejbal je opravdu nevyzpytatelný sport. Druhý zápas totiž vypadal přesně opačně. Podle mě si osazenstvo na tribuně i pan rozhodčí museli myslet, že za Svitavy přijely hrát úplně jiné hráčky než ráno. Najednou, na co se šáhlo, to fungovalo. Blokařky měly na útoku v podstatě 100% úspěšnost, dařil se příjem i servis, a hlavně obrana na bloku. První set byl zcela v naší režii, zbylé dva už se soupeř trochu vzpamatoval a v koncovce nás to stálo pěkné nervy, ale my jsme si dokázaly, že když se chce, tak to prostě jde. A my chtěly, po tom ranním fiasku fakt hodně. A povedlo se, konečně do letošních statistik přidáváme výhru 3:0 a připisujeme další body do tabulky.

TJ Svitavy : VK Litomyšl 3:0

A jak to celé shrnout, za první zápas se asi opravdu pochválit nemůžeme. Za ten druhý si zaslouží pochvalu všechny. Hlavně pak Anička Fiedlerová, která v 99 % případů bodovala z každé náhry. Tímto dvojzápasem je první polovina sezony za námi. A tu druhou začínáme již za 14 dní v Moravské Třebové, tak nám držte palce, ať ji zahájíme vítězně.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Evka Šmejcová, Anička Fiedlerová, Káťa Tesařová, Renča Odvárková, Lucka Dědková a Barča Smělá.