Mladší žákyně B,C - dvě kola KP za námi

Tréninková skupina starší přípravky nasadila do KP mladších žákyň dva týmy, které si tuto sezónu mezi staršími protihráčkami budou osvojovat hru v šestkách.

První kolo po kvalifikaci odehrál tým C ve skupině v Litomyšli, kde hrál první set v sériích - kdo právě podával, měl výrazně navrch a "dělal" šňůry, vyrovnaný set v koncovce urvaly domácí hráčky, které nás ve druhém setu úplně smázly. Ve třetím dějství však Jedničky zvedly hlavu a zaslouženě poslední sadu získaly, výsledek 1:2. Ve druhém utkání jsme podlehli 0:3 České Třebové B. Utkání však bylo vyrovnané, Jedničky lépe organizovaným soupeřkám brnkaly na nervy, zisk sady z toho však nebyl. Každopádně se dostáváme i s mladšími holkami do výměn, snaha jednoznačně hrát na tři a útočit. Výrazně potřebujeme zapracovat na nahrávce a na pohybu v mezihře.

Druhé kolo tým C již s každým soupeřem urval setík, ano Litomyšl se nám opět nepodařilo udolat, ale věříme, že příště už to dopadne. Druhým protivníkem nám byla výškově výrazně vyšší děvčata z Poličky B, která zvítězila i nad LItomyšlí a pro příště postoupila do lepší skupiny.

Svitavy C: Pišínová, Michalková, Kerumová, Reitschmiedová, Kolouchová, Švihelová, + Pikovská

Tým B po zamotaném 1. kole ve Chvaleticích nakonec postoupil do vyšší výkonnostní skupiny B, která se hrála 6. října v Poličce. Zde jsme narazili v prvním utkání na v poli výborně hrající Dolní Újezd, se kterým jsme až překvapivě drželi krok. Hned v prvním setu tak bylo drama. Vyhrál sice Újezd, ale naše holky se lepší každým setem. V utkání se nám nakonec podařilo i jeden setík urvat. Proti domácí Poličce A jsme se rozkoukávali déle. Vyšší soupeřky zabraly celé hřiště :-) a jen těžko jsme hledali mezírky. V útoku jsme stále ještě moc hodné a naivní. Ale i zde jsme nakonec našli receptík a poslední setík jsme vyhráli, oba výsledky tedy 1:2. I pro B tým je nutnost posílit druhý úder, abychom měli lépe připraveno...Ale již jsou vidět záblesky volejbalu, kdy se zadaří v poli krásné obranné zákroky, a na útoku také!

Svitavy B: Kloudová, Hnátová, Burešová, Němcová, Motálková, Makovská, Trejbalová, Prusáková.