Minivolejbal - přípravka dívky – KP 1. kolo

Za téměř mrazivého počasí jsme v neděli 14.září vyrazili na první turnaj KP přípravek do České Třebové.

Hned po nalodění do auta trenér musel odpovědět na „cimrmanovskou“ otázku – Proč zrovna my jsme céčko? Naštěstí máme v týmu chápavá děvčata a odpověď, že céčko je to nejlepší, byla v tu chvíli dostatečná. Nebyla to však otázka poslední.

Na kurty jsme dorazili „tak akorát“ a po rozcvičení jsme se hned zakousli do prvního soupeře, kterým byl tým z Lanškrouna. Pro naše děvčata to byla skutečně jednoduchá záležitost. Další soupeři už tak snadní nebyli.

Organizace turnaje byla solidní, což se o vybavení kurtů říci nedá. Hrálo se na třech totálně vyschlých kurtech, na dvou hřištích se hrálo pouze s jednou anténkou?!, počítadla byla stará asi sto let a s chybějícími čísly. Hlavně však scházely informace o pořadí zápasů, a tak trenér byl neustále dotazován svěřenkyněmi „s kým hrajeme další zápas?“ a to i v případě, že nám zbýval pouze poslední soupeř. 

Naše děvčata podala velmi dobrý a hlavně bojovný výkon.Utrpěla pouze jednu porážku s favorizovanou Poličkou. Hrál se pohledný minivolejbal, i když chvílemi to připomínalo spíše setkání mladých „bagristek“ nebo v případě podání soutěž „kdo dál“.

Děkuji všem hráčkám za vytrvalost a herní nasazení a těším se na další turnaj v neděli 21.září v Poličce. 

PS: pozitivní zpráva z kurtů v České Třebové – nedávno tam byl otevřen nový bufet a posezením. Ceny mírné a obsluha vlídná.

Jirka Švihel

Výsledky:

SY C – Lanškroun A – 2:0 (7,14)

SY C – Dolní Újezd – 1:1 (-21,19)

SY C -  Polička A – 0:2 (-19,-14)

SY C – Česká Třebová – 2:0 (18,16)

SY C – Pardubice – 1:1 (-21,18)

Svitavy "C" tentokrát ve složení (zleva): Barča Šimková, Tereza Kissova, Nikola Pavlasová, Míša Frantová

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll