Lídr tabulky poražen!

V sobotu 9.11. jsme nastoupily k našemu předposlednímu domácímu zápasu tohoto kalendářního roku. Doufaly jsme, že se nám už konečně povede tu šňůru porážek prolomit. Byť jsme hrály proti prvnímu týmu tabulky, takže jsme mohly jen překvapit. A to se povedlo. V šatně jsme na sebe natáhly ty nejveselejší ponožky, jaké jsme doma našly a šlo se na věc.

Do prvního zápasu nastoupila Anička na náhře, Kika na účku, Evka s Fiedler na bloku, Lucka s Káťou na smeči a Barča na liberu. První set, bylo takové to klasické oťukávání a zvykání na soupeře. Soupeř měl velice kvalitní servis, což jak všichni víte nám často působí problémy. V prvním setu tedy soupeř potvrdil svoji pozici lídra a ujal se vedení 1:0. Ve druhém setu však zjistil, že i my umíme dávat kvalitní servis. No a taky umíme ztratit 11 bodový náskok. Co k tomu říct, že… Soupeř tedy vedl už 2:0. Ve třetím setu jsme si ten náskok vytvořily znovu a byť nebyl tak velký, zvládly jsme ho udržet a snížily tak stav zápasu na 1:2. Boj o tiebreak se bohužel nevydařil a díky několika nevynuceným chybám a chybám na příjmu soupeř pohodlně získal první 3 body a výhru v ranním zápase.

TJ Svitavy : USK Pardubice 1:3

Po výborné svačince (brownies od Aničky F. a slané tyčinky od Lucky) jsme nastoupily ke druhému zápasu. Odhodlané už tentokrát vyhrát! Provedly jsme pár změn, a sice šla na náhru Renča, na smeč Kika a na účko Káťa. První dva sety měly dost podobný průběh. Opět se nám povedlo pár chyb na příjmu nebo stávkoval útok. Ani vystřídání (na účko šla Anička) nám nepomohlo. Do třetího setu jsme šly s tím, že buď teď, nebo nikdy. Zpočátku to vypadalo, že soupeř má navrch a jde si opět pro tři body. Pak však přišel zlom, soupeř začal mít problémy s naším servisem a nám se povedlo vývoj setu otočit a dovést ho do vítězného konce. Povzbuzeny pocitem, že to už zase jde, jsme se pustily se stejným elánem do čtvrtého setu. I ten se nám povedlo vyhrát a máme tu nervy drásající tiebreak. Hned od začátku se ujal s dvoubodovým náskokem vedení soupeř. Dlouho mu však nevydržel. Za stavu 8:5 otáčíme strany, a i přes mírné zakolísání, kdy se soupeři povedlo náskok smazat, jsme dokázaly tento zkrácený set dovézt do vítězného konce. Vítězíme 15:12! A radost na hřišti je opravdu obrovská.

TJ Svitavy : USK Pardubice 3:2

Výhra v tomhle zápase pro nás znamenala fakt hodně. Utvrdila nás v tom, že pořád umíme vyhrávat. Vrátila se radost ze hry i psychická pohoda. Pochvala patří úplně všem hráčkám. Hlavně za servis a za hraní hlavou v důležitých momentech setu. Pochvala patří i panu rozhodčímu za skvěle, a hlavně férově odpískané oba zápasy. Protože, i když je to krajská soutěž, mělo by se pískat podle pravidel. Poslední, co vám tu chci sdělit, je pozvání na naše poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce. Takže v sobotu 16.11. v 10:00 určitě přijďte do haly Na Střelnici! Vyzveme Moravskou Třebovou, která se s USK Pardubice v současné chvíli dělí o první místo tabulky. Takže to bude další výzva pro nás. A vaše podpora bude potřeba!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Renča Odvárková, Evča Šmejcová, Anička Fiedlerová, Anička Loukotová, Káťa Tesařová, Lucka Dědková a Barča Smělá.

Maskot a cool ponožky na zápas jsou #musthave.