Lednový ČP žákyň

Český pohár byl 18. - 19. ledna pořádán pro skupinu H oddílem Réma Rychnov nad Kněžnou v nedalekém Kostelci nad Orlicí. Jednalo se o první kolo, ve kterém se soutěž sloučila pro Čechy a Moravu. Našimi soupeři tak kromě známých z Rychnova a Vyškova byly naprosto neznámé Vratislavice, Most, Ústí nad Labem a Brandýs.

Začínáme s Vyškovem, který si dal s příjezdem na čas. V prvním setu je to z obou stran rozkoukávání a zvykání si na prostředí. V hale je zvláštní akustika, hraje se na třech kurtech a už od prvního zápasu je hodně hlučno. První set zvládáme, ve druhém se nedaří na přihrávce, bohužel set ztrácíme a musíme do tiebreaku. Vítězíme 2:1.

Po pauze jdeme na Ústí nad Labem. Družstvo, které jako jediné ze soupeřů nad námi nemá výraznou  výškovou převahu. Holky jsou však velmi šikovné, většina již podává účinnou naskočenou plachtou. V prvním setu je to právě hra servisů, dlouhé bodové šňůry, větší množství chyb, raduje se soupeř. Ve druhém setu od začátku dostáváme nařezáno, zázračně se zvedáme... ale 25:27 prohrajeme. Jasný aspirant na postup bere 3 body.

Opět máme pauzu, po níž na nás nastoupí Baník Most. Tady právě výšková převaha nejvýraznější, soupeř si myslí, že ty mravence na druhé straně snadno zamáčkne a posílá do boje lavičku, která ale odchází se 12 body. Ve druhém setu nemáme šanci a prohrajeme s 10. Tiebreak drží pevně v rukách soupeř. Čili prohra 1:2.

Nejdelší pauza dne a čekání na poslední zápas udělají s naší formou své. V hale je hukot už nesnesitelný, holky jsou bílé, až zelené. Soupeř je hratelný, ale my máme co dělat samy se sebou. Prohrajeme 0:2 (-20,-23). Večeře, sprcha, do pelíšků... a celodenní maraton má dohru -  v devět je klid a holky spí.

Ráno budíček až v osm, snídaně, vystěhovat z pokojů.. už na rozcvičce je vidět, že jde o jiný tým. Všechny mají zase nějakou výraznější barvu. Brandýs si na nás věří a chce zřejmě postoupit výš. My se třemi body máme úplně opačné starosti, překvapivá výhra Vyškova nad Ústím nás nutí uhrát více bodů. První set končí dramatickou koncovkou v náš prospěch, ve druhém setu jsme lepším týmem, zaslouženě bereme 3 body a čekají nás domácí, kteří ještě nevyhráli.

Utkání s Rychnovem je na pohodu, náš výrazně lepší výkon na přihrávce i  v útoku, oproti sobotě, přináší další tři body. Nejen, že jsme zachráněni, ale končíme na velmi pěkném 4. místě. Neděle nás zachránila, výkon je přímo závislý na míře vyspání, to mi nikdo nevymluví.

7   Rychnov 6 0 0 1 5 1:12 261:307 1

Velký dík všem doprovodným maminkám a fanouškům, kteří přijeli na čumendu. Další kolo odehrajeme ve stejné skupině a to druhý prázdninový víkend v Bílovci.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4175', '', '172.20.0.29', 0, 'vgirje35ga2oc0bf2aie41mvv8k8mkul', 0, 1713555652) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174