Kvalifikace starších žákyň

V neděli 22. září vstoupilo do soutěže o krajského přeborníka i 13 družstev starších žákyň. Svitavský oddíl má v soutěži hned trojí zastoupení. Ve hře je i možný postup do kvalifikace o Mistrovství ČR starších žákyň, kam se dostanou nejlepší dvě družstva z kraje.

A tým - odjel do České Třebové, kde i přes jedno zaváhání splnil úkol a postoupil z kvalifikace do nejlepší výkonnostní skupiny.

B tým ve složení Hnátová, Chlumská, Kloudová, Kolouchová, Makovská, Motálková, Němcová,  Pišínová byl nalosován do čtyřčlenné skupiny v Poličce. Podzimní děvčata ročníku 2006 působila oproti ostatním družstvům vzhledově mladším dojmem. Silově i výškově výraznější soupeřky však svým houževnatým výkonem trápila, co to šlo. Stále je znát nejistota v novém herním systému a v obranném postavení. Chce to prostě jen hrát a hrát...a také trochu růst a sílit :-)

Začali jsme výborně s Poličkou, kdy jsme stále drželi drobný náskok, ale v koncovce 1. setu se radoval soupeř. Začátek druhého setu nám na přihrávce nevyšel, soupeřky již jen kontrolovaly dostatečný odstup. Lanškroun byl v prvním setu jasně lepší, do druhého setu se nám vydařilo střídání. Zápas natáhneme do tiebreaku, ale ten se nám od začátku nevyvíjí dobře, Lanškroun si zápas nenechá vzít. Poslední utkání nás čeká do té doby suverénní Žichlínek. V prvním setu dáváme prostor zkoušení v postavení na nových postech. Do druhého setu v obměněné sestavě vlítneme po hlavě a soupeřky neví, co se děje. S jasným vítězem kvalifikační skupiny uhrajeme 22 bodů, což je nejvíc ze všech družstev.

C tým řešil absenci dvou výrazných útočnic, nakonec odjel vlakem ve složení Doskočilová, Kerumová, Pechanová, Pikovská, Prusáková, Švihelová, Trávníčková a po vlastní ose přijela Kája Michalková.

Zde se jedná o získávání zkušeností talentovaných mladších žákyň (ročník 2007/08). Mezi staršími mají možnost od podzimu podávat vrchním servisem a hlavně ho v ostrých zápasech i přihrávat, což v soutěži mladších žákyň našeho kraje pravidla zakazují (drtivá většina ČR v ml.žačkách podává vrchem).

S danou skutečností se holky vypořádaly dobře, dvě družstva byla zatím mimo jejich možnosti (ČT A a SY A), ale s Litomyšlí holky dokonce vyhrály 2:0 a Polička B měla co dělat, aby se nehrál tiebreak. Přidáme-li skutečnost, že v záloze je ještě Bury a Erďa, mají se soupeřky na co těšit :-)

Hned další víkend nás čeká kvalifikace Českého poháru, kam se letos přihlásilo 65 družstev z celé ČR. Kvalifikační turnaj odehrajeme v Prostějově a půjde o rozřazení do výkonnostních skupin. Tak nám držte pěsti. Přihlášena máme 2 družstva, pro každou tréninkovou skupinu zvlášť.