KP2: Volejbalový víkend, část 2.

Tři sobotní body nám sice mírně zlepšili původní ne tak usměvavou náladu, ovšem nedělní řežba se starým dobrým známým soupeřem z minulé sezony KP I. třídy měla jasný cíl – navázat na druhé utkání s Poličkou a obrat Orel Letohrad o maximální možný počet bodů.

Hned na úvod mi dovolte začít takovou kratší pohádkou. Žil byl jeden tým ze Svitav, ten se každý víkend scházel, aby pinkal pod vysokou sítí do míče a snažil se v tom lepší býti než vyzyvatelé z jiných hrabství. Povětšinou drželi krok stejný, tu a tam však přišel i výkon marný. Sic 29. září se stala věc doposud snad nevídaná. Když dějství první svého zdárného konce dosáhlo, na počítadle svítila devítka jasná jako měsíc na nebi. Co však nečekaného bylo, že na straně naší. Je to tak, neuvěřitelně obětavý a odpracovaný výkon po všech stránkách vedl k výhře 25:9 v prvním setu. Apelování trenéra, abychom neusnuli na vavřínech a pohlídali si další vývoj zápasu, bylo klíčové. Sice jsme trochu spadli do klasického chybování, ovšem soupeř naštěstí pro nás nedokázal tolik trestat a s pětibodovým náskokem jsme tak šli do vedení 2:0. Ve třetí sadě působili místy letohradští až odevzdaným dojmem a my i přes některé nepřesnosti dokázali se solidním přehledem vyhrát třetí dějství se skóre 25:17.

TJ Svitavy B – Orel Letohrad 3:0 (9, 20, 17)

Za zhruba hodinku jsme tedy měli hotovo a nebyl čas ztrácet čas. Počasí nám ten den stejně moc nepřálo, tak jsme mohli téměř okamžitě nastoupit k druhému zápasu. Do toho vstoupili hosté podstatně lépe než v prvním případě, nicméně i tak jsme si první zářez na pažbě připsali my po setu 25:22. Po změně stran jsme však zapomněli se svými věcmi přesunout na opačný pól hřiště i své herní činnosti. Obzvláště příjem. Ten byl místy až tristní, nezvládli jsme si pohlídat poměrně lehčí plachtící servis a soupeř tak s námi neměl moc práce. Prohráváme s 18 body a poprvé v sezoně neskončí náš zápas po prvních třech setech. Stále však živíme naději na plný bodový zisk proti Letohradu. Tato naděje se ale rozplynula jako pára nad hrncem, kdy jsme ve třetím setu předvedli k údivu některých z nás ještě větší nic než v setu druhém. Na skóre to tolik nebylo poznat, získali jsme pouze o bod méně, ale to především díky jedné skvělé sérii, jinak se o kvalitě našeho výkonu moc hovořit nedalo. Fanoušků tentokrát přišlo o poznání více a tak jsme si řekli, že bychom je mohli odměnit plným počtem setů z druhého utkání. Stejně už jsme neměli za stavu 1:2 na výběr, pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství. Ve čtvrtém setu jsme soupeře roznesli podobně jako dopoledne a povolili hostům pouhých 15 bodů. Kvalitní týmový výkon, kdy každý zabral a společně jsme to dotáhli do tiebreaku. V něm jsme začínali na méně příjemné straně přímo proti slunci, ovšem do výměny jsme šli ve vedení o 2 body. To jsme velmi rychle dokázali zdvojnásobit a v koncovce jsme žádné selhání nedopustili. Zkrácenou sadu jsme si tedy pohlídali výhrou 15:10 a zachránili alespoň vítězství, když už ne 3 body.

TJ Svitavy – Orel Letohrad 3:2 (22, -18, -17, 15, 10)

TJ Svitavy B proti Letohradu reprezentovali: Lukáš Siekiera, Filip Siekiera, Alexandr Jedlička, Štěpán Hlaváček, Alexander Konečný, Miroslav Odvárka, Jan Kladivo, Jan Svojanovský, Adam Tomášek, Jiří Johanides a trenér Adam Čížek.

Škoda té prostřední fáze druhého zápasu, měli jsme našlápnuto dobře. Jinak nás zdobila především defenziva na síti a až na ty dva prohrané sety kvalitně odmakané pole. Za ty 4 zápasy během dvou dní to není taková sranda, jak by se mohlo zdát. Jsme sice mladí a krásní, ale také už začínáme mírně reznout, což se v určitých vyhrocených situacích projevovalo.

Po náročném víkendu si tedy z celkových 12 možných bodů odnášíme do tabulky celkem 8. Tři za Poličku, pět za Letohrad. Není to ten nejlepší výsledek, ale stále je to přijatelné. Ukázali jsme si, že můžeme hrát i s výkonnostně vyzrálejšími soupeři a dokonce je i přehrávat, když neděláme zbytečné chyby. I díky tomuto poznatku věřím, že budeme schopni dále stíhat vedoucí VK Choceň v cestě za prvenstvím. Nyní se nacházíme na druhém místě tabulky KP II. třídy s 14 body ze šesti utkání. Na lídra sice ztrácíme 2 body, ovšem máme jeden dvojzápas k dobru. Příští sobotu 5. října se opět ukážeme na kurtu, kdy pojedeme bojovat do chrudimského okresu. Vyzveme SK Spartak Slatiňany o možnost ujmout se vedení v tabulce!

Autor Jiří Johanides

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/4115', '', '172.20.0.29', 0, 'if6n11cle5g7lr8pratqo78am89rm65l', 0, 1713539563) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174