KP1 ženy: Trápení pokračuje.

Týden utekl jako voda a máme tu další zápas, tentokrát jsme v sobotu 27. 11. vyrazily bojovat do Dolního Újezdu. Kvůli sněhové kalamitě bylo třeba vyrazit s předstihem, ale cesta proběhla bez problémů. Čekal nás také první zápas v krásných nových dresech a kromě hráček a trenérek s námi dnes jel i hlavní fanoušek Luki.

Do prvního zápasu nastoupila Fíla na náhře, Kika na účku, Zdenča se Zuzkou na bloku, Kíša s Eliškou na smeči a netradičně Lucka na liberu. První set jsme začaly velmi dobře. Skvělým podáním jsme soupeři bod po bodu unikaly a celkem rychle se dostaly do vedení 1:0. Druhý set pokračoval zpočátku ve stejném duchu, avšak uprostřed setu přišla menší krize v útoku, kdy jsme nebyly schopné složit balon. Soupeř prostřídal sestavu, což mu prospělo a povedlo se mu vyrovnat na 1:1. Ve třetím setu jsme si vybraly asi největší krizi celého dne, kdy nám odešel příjem a bez něj to bohužel nejde. Taky se zkazilo pár podání, kupila se chyba k chybě a to znamenalo jediné – soupeř se dostal do vedení 2:1. Pokus o zvrat ve čtvrtém setu nejprve vypadal nadějně, když jsme zhruba do poloviny setu držely se soupeřem krok. Bohužel ani prostřídání nepomohlo a soupeř si tak připisuje výhru v prvním zápase.

TJ Svitavy x TJ Sokol Dolní Újezd 1:3 (18,-21,-15,-17)

Kdyby nám šlo hraní, stejně jako pečení buchet, neprohrály bychom jediný set. Tentokrát pekla Renča a opět naprosto vynikající. Nicméně zpět k volejbalu. Ke druhému zápasu jsme nastoupily ve stejné sestavě jako ráno. První set měl z naší strany dost pomalý rozjezd, soupeř si hned ze začátku vypracoval náskok a my s ním nebyly schopné držet krok. Trochu nám tedy začíná ujíždět vlak, ale ještě je tu šance ro změnit. Druhý set bohužel tou šancí nebyl, byť vypadal lépe než ten předchozí, tak v koncovce setu opět nakupíme pár chyb a necháme soupeře dostat se do vedení 2:0. Třetí set jsme konečně začaly hrát naši hru a ukázaly soupeři, že zas tak lehké to s námi mít nebude. Snižujeme tedy na stav 1:2. Ve čtvrtém setu jsme se hodně trápily, jak na příjmu, tak v útoku. Dotáhnout zápas do pátého setu se nám ani tentokrát nepovedlo a opět si musíme do tabulky připsat prohru.

TJ Svitavy x TJ Sokol Dolní Újezd 1:3 (-18,-22,18,-19)

Poslední zápasy se nám úplně nevyvedly podle našich představ, krize na příjmu sice nejsou tak velké ani tak časté, co nám ovšem tuto sezónu hapruje je razantní útok. Chybí nám v týmu ta tzv. ranařka, což způsobuje naše trápení se zakončováním výměn. Dost často také hrajeme celkem opatrnou hru místo toho, abychom prodaly to, co předvádíme na tréninku. Teď nás čeká týdenní pauza od zápasů, kterou hodláme využít k minimalizaci našich chyb. Pokud epidemiologická situace dovolí, čeká nás v tomto kalendářním roce ještě jeden zápas, který odehrajeme 11. 12. 2021 na domácí půdě. Budeme tedy moc rády, když nás dorazíte podpořit! I tak bych ale chtěla holky pochválit, bojovnost ani týmová soudržnost nám nechybí, servis je pořád kvalitní. Teď už jen minimalizovat ty chyby a prodat to, co umíme. A ono to půjde. A třeba i to štěstí, nám konečně začne přát.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Fíla Štulpová, Lucka Dědková, Renča Odvárková, Terka Kissová, Eliška Žáková, Zdenča Kladivová a Zuzka Mizerová.