KP1: Zbylí pokračují dál

V sobotu 15.2. jsme se my, jakožto svitavské „áčko“ mužů, vydali bojovat o další body do tabulky, tentokrát k našim sousedům z Litomyšle. Ráno jsme se jako již tradičně setkali před hospodou Kongo a vydali se vstříc nelehkému úkolu, kterým bylo posunout se z nepěkného devátého (chcete-li posledního) místa v tabulce. Po krátké zastávce v Bille, kde jsme se před zápasem vydatně posilnili, jsme krátce po deváté hodině dorazili do místní městské sportovní haly.
     Oproti minulým zápasům jsme ovšem nic nepodcenili, dorazili včas a řádně se rozcvičili. To se také pozitivně odrazilo na výkonu našeho týmu, první set byl velmi vyrovnaný a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Bohužel za stavu 23:23 byl odpískán nejasný a sporný balon a následný setball soupeř s přehledem proměnil. V následujícím setu nebyl náš výkon nikterak dobrý a po zásluze jsme ho také prohráli, to však nezměnilo naše odhodlání tuto situaci zlomit. Ve třetím setu jsme opět začali hrát pohledný volejbal, soupeře jsme přehrávali na všech frontách a vítězství si zkušeně pohlídali. Odhodlaní a hladoví jít za výhrou jsme pokračovali v této bitvě, avšak na kolena nás srazila vlastní hra, výkon byl jako na houpačce a soupeři jsme našimi chybami set darovali. Zápas tedy prohráváme 1:3.

VK Litomyšl – TJ Svitavy              3:1 (23,18,-19,14)

Po krátké přestávce nás čekal další zápas. Po drobných změnách v sestavě jsme zkoušeli štěstí podruhé. První set byl jako přes kopírák, bohužel také dopadl stejně jako v prvním setu prvního zápasu a my prohráváme sadu rozdílem tří bodů. Naše neutuchající odhodlání však začalo nést příslovečné ovoce. Jako vyměnění jsme s přehledem vyhráli druhý set a očekávali urputný boj až do konce. To jsme se však přepočítali. V následujících dvou setech jsme předvedli tragický výkon, přihrávka odešla pryč z haly a už se nevrátila a my rovněž prohráváme 1:3.

VK Litomyšl – TJ Svitavy              3:1 (22,-18,14,19)

Naše smolná série bohužel pokračuje i po tomto dvojzápase v Litomyšli. Rád bych však vyzdvihnul snahu všech hráčů, kteří za nás jeli bojovat. Velký kredit si zaslouží především Filda, který nastupuje s bolavým ramenem a Mirďas, který i přesto, že trénuje na liberu, podává jako smečař velmi dobré výkony. Oba také drží náš tým nad vodou v nelehké době smečařské krize. Stejně tak se výborně prezentovali blokaři Palloušek, Kloby a Saša, kteří svými útoky notně zásobovali naše bodové konto. Nelze také nevyzdvihnout Zoikiho bezchybné nahrávky či přihrávky našeho dua liber Číži a Piškota, které byly až na výjimky brilantní.
     Příští týden se však opět pobijeme o další body, a to proti Kerharticím, které od nás nejsou zase o tolik bodově vzdáleny. Také se již pomalu blíží náš poslední domácí zápas proti Lanškrounu 14.3., takže si toto datum zaneste do kalendářů a my se na vás budeme těšit.