KP1: Tragická série pokračuje ...

V sobotu 23. 11. 2019 jsme odehráli poslední utkání našeho „domácího hattricku“ Krajského přeboru mužů I. třídy, kde se momentálně nacházíme na žalostném předposledním místě. S naším soupeřem z města Chvaletic, které leží na okraji Pardubického kraje, jsme se utkali na domácí palubovce ve sportovní hale Na Střelnici.

Tímto dvou-zápasem jsme měli ukončit naši domácí triádu, která neprobíhala vůbec podle našich očekávání, a tak by nejeden očekával, že k tomu přistoupíme zodpovědně. NEPŘISTOUPILI. Ačkoliv byl sraz v běžných 8:50, celý tým se sešel přibližně až v 9:30. Zbytek týmu ovšem na opozdilce nečekal a začal se rozcvičovat dříve.

V prvním setu jsme se na soupeře vrhli se zápalem a opravdovou chutí vyhrát. Hned na začátku jsme si vytvořili náskok, který jsme v průběhu celého setu ještě postupně navyšovali. V druhém setu upadá koncentrace i zápal. Hned na počátku se dopouštíme chyb na útoku a soupeř získává vysoký náskok, který nejsme v důsledku dalších zbytečných chyb schopni dohnat. Třetí set stejná pohádka. Obrat nastává v setu čtvrtém, kde v podstatě nepřidáváme herně nic navíc, jenom ubíráme na množství chyb. V tiebreaku prohráváme bohužel v koncovce, kde jsme dokázali zkazit tři podání a tím zazdili možnost vyhrát. Celý zápas zahrálo skvěle naše blokařské duo – Kloby a Konec.

TJ Svitavy A    2:3    Energetik Chvaletice    (18, -21, -16, 19, -12)

Další zápas začínáme ve 13:00. Průběh zápasu můžeme téměř srovnat se zápasem předchozím. První set nahecovaný, následná ztráta koncentrace a obrat ve 4. setu. Jedinou změnou byl tiebreak, kde jsme hráli lépe, ale bohužel pan rozhodčí nám nejednou ukřivdil.

TJ Svitavy A    2:3    Energetik Chvaletice    (25, -21, -21, 19, -13)