KP1: Svitavy x Lanškroun

V sobotu 1. 2. 2020 jsme vyslali tým chlapů do Lanškrouna. Čekala je strastiplná cesta, plná sněhových bouří a severních vichrů. Když se však v sobotu ráno probrali z páteční agónie a vykoukli z okna, zjistili, že venku je přijatelných skoro 10 stupňů. V tak nezvykle teplém zimním počasí celý tým dorazil včas k místní putyce zvané Kongo, kde byl sraz stanoven na 8:30. Nyní se pojďme podívat na sobotní dopoledne pohledem jednoho z našich hráčů.

První šok nastal, když se u Konga objevilo policejní auto. Strach nás však přešel, když jsme za volantem uviděli našeho hráče Pavla „Páju“ Simona, který nám přijel popřát mnoho štěstí. Dalším nelehkým úkolem, který nás čekal, bylo naskládat všech 10 hráčů do dvou aut. Tento úkol jsme nakonec zvládli jen s drobnými obtížemi. Po 5 minutách jízdy najednou našemu trenérovi Adamovi „Čížovi“ Čížkovi zazvonil telefon, po jehož zvednutí nás čekalo nemilé oznámení. Soupeř nám sdělil, že už máme být na place, jelikož se hraje souběh a zápas je posunut na devátou hodinu místo obvyklé desáté. Toto oznámení nás jemně šokovalo, a tak jsme se po cestě nikde nezdržovali, abychom do haly přijeli co nejdříve.

Po příjezdu za pět minut devět k místní střední škole, kde se zápas konal, jsme se rychle převlékli do dresů a vyrazili na plac. Nastoupili jsme na hřiště velice sebevědomě, jelikož jsme z šaten vyrazili rovnou na síť a začali smečovat, aby zápas mohl co nejdříve začít. Po zhruba 15 minutách jsme se postavili na koncovou čáru a pozdravili soupeře. Po chvíli začal první zápas sobotního dne. Podle očekávání se na našem výkonu podepsala rychlá rozcvička, takže než jsme se stihli rozkoukat byl konec prvního setu. Hra nebyla taková, jakou jsme očekávali. Podařilo se nám však zahrát krásný zápas. V náš neprospěch hrála i sestava, bohužel už máme delší dobu problém s útokem, jelikož polovina našich smečařů je už delší dobu po operaci ramene, a tak jsme museli na post prvního smečaře poslat libero Mirka „Morka“ Odvárku. Nastalo ale důležité rozhodování, kdo půjde na post libera. Po krátké debatě jsme zvolili Nikolase „Nikouška“ Zoikase, který se tohoto úkolu zhostil velice dobře a na postu libera podal dobrý výkon. Musím vyzdvihnout i výkon Jakuba „Klobyho“ Pavlíka, který na středu podal skvělý výkon a dal i ESO.

TJ Svitavy A – Lanškroun - 0:3 ( -16, -22, -20)

Po trošku delší pauze, kdy na hřiště nastoupili místní juniorky, nás čekal další zápas. V pauze jsme se však stihli občerstvit v místním baru a doplnit potřebnou energii pro další zápas. Druhý zápas na post libera nastoupil náš trenér Adam „Číža“ Čížek. Bohužel však ani tato změna nepomohla k našemu vítězství. Druhý zápas však vypadal o poznání lépe. Hra byla velice vyrovnaná a obětavost hráčů na obou stranách přispívala k vysoké kvalitě hry. Obětavost obou týmů byla veliká, žádný balón nedopadl jen tak na zem. Bohužel však i přes naše velké úsilí jsme i v druhém zápase proti třetímu týmu z tabulky prohráli.

TJ Svitavy A – Lanškroun - 0:3 ( -21, -20, -18)

Velké díky patří i našim fanouškům, kteří za námi vážili cestu. Jmenovitě: Marek „Macík“ Huschka, Martina „Máňa“ Jirková, Míša Sýkorová a Lukáš Krejčí.

Další zápas nás čeká 15. 2. 2020, kdy se vydáme do Litomyšle, abychom zkřížili své síly s místním týmem, který je momentálně na 6. místě v tabulce.