KP1: První výhry

Tento víkend nás čekal druhý dvojzápas. Tentokrát to bylo na domácí půdě, v hale Na Střelnici. Poměřit síly s námi přijeli borci z České Třebové. V soutěži jsou to nováčci, ale pro většinu z nás to jsou staří známí, kteří nás přišli navštívit z 2. ligy.
Sraz je zase o něco dříve než se mi povede přijít. Neurvale oceňuji, že mi kluci zatleskají. Tréňa na mě dokonce počkal s proslovem. Pro koho jiného by to udělali.  Následuje předzápasová rozcvička.
Začínáme v 10 hodin, což je oproti předchozímu dvojzápasu vítaná změna. Hned se nám daří ukořistit set. Vypadá to slibně, ale karta se obrací a to co jsme v prvním setu zvládali, jako bychom zapomněli. Množí se chyby na podání i při ostatních činnostech a rázem je výsledek druhého setu zcela obráceně včetně skóre. Zároveň začínají na hřišti probíhat diskuze s rozhodčím ohledně čistoty úderů, atd. Při hře v dalších dvou setech je to trochu tahanice, ze které vycházíme vítězně a můžeme si dát první vítězné kolečko. Následuje pozdrav soupeře a děkovačka početnému publiku. Druhý zápas si dáme za hodinu.

TJ Svitavy – Sokol Česká Třebová II 3:1 (18, -18, 20, 21)

V krasojízdě pokračujeme s menším zpožděním. Dva sety získáváme pro naše barvy. Bohužel ve třetím setu se začíná projevovat určitá únava. Soupeř chybuje, méně než v přechozích setech, ale mi zůstáváme na standardu, který nestačí. V týmu je vidět nejenom zmíněná únava, ale i pro nás typická ztráta bojovnosti. Nemluvíme spolu a to dává soupeři, komunikujícímu skoro s každým, výhodu. Problém si uvědomíme a snažíme se ho napravit ve čtvrtém setu. Ten nakonec proměňujeme a vítězíme podruhé 3:1. Opakujeme pozápasový scénář.

TJ Svitavy – Sokol Česká Třebová II 3:1 (22, 17, -21, 19)

Neděle to byla pěkná a vypjatá. Ještě jednou děkujeme všem příznivcům a budeme se na vás těšit při dalších zápasech. Jak bylo vidět při dnešních duelech, máme tým posílený o nové mladé a perspektivní borce, kteří se vám rádi znovu představí. No a mi starší se budeme snažit vás je podpořit zkušeností, když to ostatní zklame. :-D
Příští dvojzápas nás čeká v Pardubicích 26.10. Přijeďte se podívat nebo nám aspoň můžete držet na dálku palce.
TJ Svitavy A doma reprezentovali: Hlaváček Štěpán, Jedlička Alexandr, Kladivo Jan, Konečný Alexander, Odvárka Miroslav, Pavlík Jakub, Pišín David, Siekiera Lukáš, Simon Pavel, Tomášek Adam, Zoikas Nikolas a Tréňa Čížek Adam