KP1: Na sousedy jsme nestačili

V neděli 17.11.2019 jsme na Felberce poměřili síly s týmem VK Litomyšl.
Sraz v 8:50 ale jako vždy, né zcela všichni přicházejí včas. Nicméně na rozcvičení už jsme kompletní a zodpovědně se připravujeme na důležitý zápas.

Tentokrát začínáme přesně v 10:00. Vstup do prvního setu není úplně ideální a my se trápíme na příjmu. Hra je nervózní a nic moc se nedaří. Podléháme se 14 body. Druhý set už je lepší, příjem se zlepšil ale stále se neprosazujeme proti jisté hře Litomyšle. Dosáhli jsme na 22 bodů. Třetí a poslední set zase zhoršení, větší nejistota a od toho se odvíjí zbytečné chyby. Zápas končíme s 18 body a prohráváme 3:0.

TJ Svitavy A x VK Litomyšl 0:3 (-14,-22,-18)

Další zápas začínáme ve 12:00. Bohužel pokračujeme ve stejném duchu jako jsme končili první zápas. První set prohráváme 22:25. Druhý set se lepšíme přitvrzujeme na servisu ale (i přes trenérovu snahu vzít si třetí time) na soupeře nestačíme. Druhý set končí 19:25. Ve třetím setu má soupeř problém se skákaným servisem od Alexandra Jedličky a Josefa Meluzína. Soupeř má horší příjem, horší náhry a těžko se prosazuje přes naše bloky. Dostáváme se do vedení, hrajeme svou hru a soupeř si začíná být nejistý. Dělá zbytečné chyby a my tento set vítězíme 25:17. Druhý set soupeř zabere. Na začátku je set vyrovnaný ale naštěstí stále hrajeme svoji hru. Soupeř není schopný odolat našemu nátlaku. Také vítězíme se stavem 25:17. Do tiebreaku vjíždíme s rozjetou lokomotivou z předešlého setu. Soupeř nezahálí a taky přitápí v kotly. Hra je vyrovnaná a každá chyba je velmi znát. Za stavu 8:7 (v náš prospěch) otáčíme strany a stále bojujeme. Za stavu 13:13 rozhodčí píská sporný míč ve prospěch soupeře. To nás neodrazuje a stále dáváme do hry vše. Je stav 15:15 a další dva míče jsou velmi vyhrocené a oba týmy hrají, jak nejlépe umí. Bohužel v náš neprospěch. Zápas končí prohrou 2:3.

TJ Svitavy A x VK Litomyšl 2:3 (-22,-19,17,17,-15)

Snad porazíme Litomyšl v druhé půlce sezóny. Příští týden v sobotu budeme hrát ve Svitavách v hale Na Střelnici s týmem z Chvaletic. Přijďte se podívat a my vám můžeme slíbit, že se budeme snažit, předvést co nejlepší volejbal.