KP1: Mohlo to být lepší ..

V sobotu 9. 11. naše chlapské „áčko“ odehrálo další domácí dvojzápas proti družstvu Kerhartic. Což jsou kluci z okrajové části Ústí nad Orlicí (pro ty, kteří neznají). Protentokrát se podařilo velké většině kádru dorazit přesně ve stanovený čas, kdy bylo vidět velké spokojení na straně trenéra. Souběžně s námi probíhala i utkání dívčí a ženské složky. Vše v domácím prostředí haly Na Střelnici. Dorazilo tak spoustu věrných fanoušků, za což jim i tímto velice děkujeme.

Rozcvička oproti jiným utkáním probíhala, řekl bych ve velice klidném duchu. Jindy býváme více „vyhecovaní“. To se projevilo již první set. Ten nabídl divákům nervy drásající koncovku, kdy jsme při stavu 24:23 mohli zakončit. Bohužel scénář i náš výkon vzal opačného konce. Došlo k nekonečné přetahované o vedení. Jednou jsme vedli my, podruhé zas kluci z Kerhartic. Vlastně Ústí. Nebo naopak. Nedokázali jsme však uhrát setbol a první set končil se skóre 40:38 pro hostující. Ano. Pěkná tahanice.

Druhé kolo zápasu nabídlo divákům pohled na rozhozené jednotlivce, nikoliv na jednotný celek. Začali jsme individualizovat, při nestandardních situacích chybovat. I při těch standardních, bohužel. Nevím, zda přišel pocit respektu, či jsme se pouze dostali do slabší chvilky. Obecně do těchto situací velice dobře padáme. Avšak těžko se zvedáme nahoru. Je potřeba zapracovat na psychické stránce tréninku. S tou nám však trenér nepomůže. Musí každý sám. Prohráváme se stavem 22:25. Těžce vydřených 22 bodů!

V třetím setu byla hra naopak již více uklidněná, kdy jsme prakticky neustále alespoň o bod, či dva vedli. Naše hra však odpovídala 75% možné výkonnosti, kterou umíme předvést. Nebyl to ani hrozný, ani dobrý volejbal. Výhra na naší straně poměrem 25:16.

Následující hra byla v podstatě podobná, jako v setu třetím. Opakující se chyby soupeře. Chuť protivníků vyhrát rapidně klesala. My jsme zatli zuby a hráli konečně svůj volejbal. Výsledek identický s předchozím setem. Vyhráváme 25:16.

Tiebreak tak velké divadlo, jako předchozí sety, nepřinesl. My konečně zapojili hlavu. Začali hrát lepší hru a kontrolovaným výkonem rozjetého soupeře porazili konečným výsledkem 15:11. Mohla to být výhra za 3 body. Nebyla, ale jako výhra se počítá!

TJ Svitavy A - Sokol Kerhartice        3:2 (-38,-22,16,16,11)

Druhý ze zápasů byl naším, v poslední době, nejhůře odehraným zápasem. Sestava na hřišti se protočila snad celá dvakrát. Zdravotní potíže, bolavá kolena, ramena apod. Bohužel výkon na výhru nestačil. Prohráváme s konečným skóre 1:3 na sety a padáme do spodní části tabulky.

TJ Svitavy A - Sokol Kerhartice        1:3 (19,-16,-14,-21)

Před námi je však ještě pár zápasů, tak dojděte fandit a podpořit náš tým. Společně s Vámi se pokusíme vlítnout zpátky do čela tabulky!

Sestava: Nikolas Z., Filip a Lukáš S., Michal P., Jakub P., Alexander K., Štěpán H., Adam T., Miroslav O., Pavel S., Jan K., Alexandr J., David P. a Adam Č.