KP staší žáci | Kvalifikace ve Svitavách

Starší žáci zahájili krajský přebor tradičním rozstřelem (myšleno kvalifikační turnaj rozdělující týmy do dvou výkonnostních skupin) ve svitavské hale za účasti Chocně, České Třebové, Letohradu, Polička A, Poličky B a dvou domácích družstev. Pořadí turnaje poté určilo složení elitní čtyřky a skupiny o páté až osmé místo. Kvůli počtu zápasů hráno na dva hrané sety. V dalších turnajích poté vždy poslední z TOP4 padá níže, naopak vítěz z druhé grupy má možnost postoupit výše.

Jak již bylo zmíněno výše, Svitavští nasadili dva týmy. První tvořen ročníky 2006 a 2007, druhý výhradně z mladších žáků (2008 a mladší). Již pro první turnaj jsme ale museli řešit absence v Áčku, kdy na postu elitního nahravače nakonec nastoupil Šimon Janalík (ročník 2011) a nutno dodat, že obstál na výtečnou s dvojitým podtržením. Sestava se ale v tomto složení hodně hledala. Nejdříve kluci nestačili na Choceň, poté uhráli remízu s později vítěznou Poličkou. Další utkání již s výhrou 2:0 s jedinou výjimkou a to proti našim benjamínkům z Béčka, kteří bojovným výkonem urvali zaslouženě set. A-tým tedy nakonec třetí splnil povinnost postupu do TOP4.

Naši mladší borci, krom setu s našimi staršími kluky, ještě dokázali porazit Poličku B. I přes porážky v dalších zápasech ukazují solidní potenciál. Drželi krok, bojovali… Někdy to chce trochu krotit snahu nad dodržením učeného systému, ubrat na diskuzích mezi sebou. Pozitivní je, že chtějí vyhrávat.

Další kolo v Poličce (Svitavy A) respektive Letohradě (Svitavy B) v sobotu 3. října. Cíle jasné. Všechno vyhrát.

Svitavské týmy reprezentovali: Dan Kerpeles, Martin Pasta Smékal, Mates Volgyi, Dominik Němec, Šimon Janalík, Kuba Patočka, Lukin Konečný, Míša Waclaw, Sam Přikryl, David Novák, Mates Kavalír, Tom Jarůšek, Marek Meluzín a Péťa Švihel.