KP kadetky - 9.kolo:TJ Sokol Pardubice-TJ Svitavy. Výhra nad Sokolem Pardubice - 2 x 3:0.

Je neděle 14. března 7.00 hod. Za okny lehce poletuje sníh s deštěm a tak se rychle nasnídám a v 7.35 hod. vyrážím směr Svitavy, kde na mně u Pojišťovny mají čekat kadetky a pan Andrlík, který je dnes se mnou ve funkci dopravce děvčat do Pardubic. Auto jede dobře, stěrače stírají, tak je to dobrý. Přijel jsem do Svitav a zase jsem byl na místě srazu první. Co se dá dělat, ale medaile se za to neudělují. Lehce po osmé se dostavila poslední děvčata a tak jsme vyrazili směr Pardubice. Po cestě nás předjížděla auta řítící se podstatně vyšší rychlostí, než je povolená devadesátka, ale mně to nevadilo. Vezu mně svěřená děvčata a musím je v pořádku dovést tam i zpět. Do Pardubic k sokolovně jsme přijeli v pořádku a včas. Děvčata se převlékla, rozcvičila a v 10 hodin paní rozhodčí pískla začátek utkání. Hra se pro nás vyvíjele příznivě. Vedli jsme 4:0,9:4,16:13 a za tohoto stavu se postavila na podání Markéta Kabelková a set jsme dohráli 25:13. Druhý i třetí set se také odehrál v naši režii. 2 set: 4:0,5:1,8:2,11:4,12:6,23:7 a 25:8. Tady na podání zaúřadovala Kiki Šimková, která podávala od stavu 12:6. Třetí set: 3:0,10:1,11:2,12:3,14:4,15:5,19:9,25:10. Utkání skončilo po 45 minutách 3:0 (25:13),(25:8), (25:10).  Druhé utkání začalo v půl dvanácté a já si bláhově myslel, že to bude pokračovat tak, jak v prvním utkání, ale opak byl pravdou. Chvílemi to vypadalo, jako by děvčata nechala mozek doma pod polštářem. Sled míčů - první set: vedli jsme 3:0,5:1,6:2 a pak to bylo 7:7,8:8, 8:11, 9:13,10:14,15:14,15:18,19:19,23:20,23:22,24:23 a 25:23. Oddechl jsem si a děvčatům domluvil. Druhý set jsme vyhráli 25:16 a třetí 25:10. Utkání skončilo po 61 minutách 3:0 (25:23), (25:16), (25:10).  Nejlepší herní činností bylo tentokrát podání. Za šest setů ho děvčata zkazila 6x. Velmi dobře podávala Kikina Šimková, Markéta Kabelková a Anežka Kovářová.

Sestava: Zatočilová Aňďa, Dufková Terezka, Kovářová Any, Kabelková Markéta, Havlová Dana a dole Zelinková Markét, Šimková Kiki a Andrlíková Deny.

Diváci našich děvčat přijeli sice až na druhé utkání, ale měli co do počtu převahu nad domácíma. Zleva: dědeček, tatínek, strýc a dědeček. To je jedna rodina. Dcera, neteř a vnučka se snažila a dostala určitě pochvalu.