Junioři: Znojmo nad naše síly

K historicky prvnímu domácímu zápasu v 1. lize juniorů nastoupili naši borci proti Znojmu. Hala připravená, hráno spolu s našima kadetkami, my ve velmi úzké sestavě, jelikož kadeti odehráli svá první utkání v Lanškrouně (a vítězně, viz Mázův článek).

Sestava byla s jednou výraznou změnou a to Daňasem na nahrávce za zraněného Zoikiho a tedy bez libera. První zápas byl plný nepřesností a oba týmy trpěly na přihrávce, kterou nahrávači nebyli schopni napravit. Po vyhraném prvním setu a těsně prohraném druhém přichází náš totální kolaps a snadné vítězství Znojma. Srovnáváme na 2:2 a v začátku zkrácené hry vedeme 4:1. Bohužel se jednalo o labutí píseň…

Po hodinové pauze nastupujeme na náhře s Čížou. Snaha je více útočit přes Jedlu ze zóny II. Přihrávka nás trápí ještě více jak první zápas. Navíc Znojmo již tolik nechybuje. Rychta v prvním a druhém setu. Od druhého dějství točíme se sestavou. Až třetí set se konečně probouzíme a získáváme náskok. Vedeme ještě 18:11. Nedá se pochopit, ale i takto rozehraný set se dá prohrát.

Slovo na závěr… Máme problémy s prvním míčem a nahrávkou do zóny II a I odkud chybí body. Svou úlohu si splnil dobře snad jen Terka (jak v útoku, tak přihrávce). Chybí i více srdíčko a disciplíny, jelikož tohle už není žákovský volejbal kluci!!!! Každá chyba se tvrdě trestá.

Svitavy - Znojmo 2:3 a 0:3