Frmol starších žákyň

Starší žákyně na začátku sezóny jedou v intenzivním tempu. Po kvalifikaci Krajského přeboru následovala kvalifikace do Českého poháru a první říjnový víkend první kolo KP.

Neděle 6.10.

Mladší žákyně v KP nastupuje pod hlavičkou Svitavy C, aby hráčky mohly hrát těžší zápasy bez omezení možnosti přihrávat a podávat vrchní servis. Soutěž bude náročná, v první fázi bude nutné se "poprat" s přebíháním, které ještě stále dělá většině děvčat problémy. To se následně projevuje v nesoustředěnosti při hře samotné a z ní vyplývající velké množství vlastních chyb.

V nedělní skupině C se i přes počáteční rozkoukávání v utkání s Českou Třebovou B (0:2), podařilo potrápit Poličku 1:2 a nakonec i zvítězit nad domácí Litomyšlí (2:0). Zápas se SY B byl předehrán ve čtvrtek s výsledkem 0:2. Hrály: Burešová, Doskočilová, Kerumová, Michalková, Pechanová, Pikovská, Prusáková, Švihelová.

Btým složený z hráček ročníku 2006, který hrál stejnou výkonnostní pětičlennou skupinu, je na tom oproti Ctýmu s přebíháním výrazně lépe, sem tam se ještě někdo hledá, ale rychle se najde sám, nebo s pomocí spoluhráčky vedle. Mysl se tak může soustředit na volejbal samotný.

Ve skupině nám pomáhal dobrý servis a nízká chybovost klíčových hráček, které si v důležitých momentech poradily. Postupně porážíme domácí Litomyšl 2:0, Českou Třebovou B 2:0 a Poličku 2:1, kde nám utekl začátek prvního setu, který se podařilo smazat - za stavu 24:24 však dostaneme přímý bod spodním servisem a vítězný míč je po balónu zadarmo. To byla jediná kaňka na nedělní krasojízdě. Hrály: Hnátová, Chlumská, Kloudová, Kolouchová, Makovská, Motálková, Pišínová, Trejbalová.

28.-29. září, kvalifikace ČP

Jedničky odehrály kvalifikaci v Prostějově, v základní skupině hrajeme v menší hale, která nám ale vyhovuje. Hned v prvním setu si vybírá daň nervozita, s hráčkami Lanškrouna vůbec nezvládneme rozjezd, hoříme na přihrávce, nic nefunguje. Do druhého setu se oklepeme, vedeme průběžně o 4 body, v koncovce holky začnou odevzdávat soupeři míč na první/druhou přes, neútočí...a raduje se Lanškroun. Prohra 0:2 (6:25, 25:27).

Hráčky Nového Jičína i Přerova vypadají jako starší sestry našich hráček. Váhově i výškově nerovný boj způsobí u soupeřek lehké podcenění. V 1. setu s Přerovem tak vedeme, zkušenější soupeř si pak již zápas v klidu dohraje. Na Nový Jičín nastoupíme zvadle, po prostřídání se hra oživí a dramatizujeme koncovku, bohužel opět neúspěšně 23:25, ve druhém setu po sérii bodů z podání už holky sklopí hlavy a nemají sílu bojovat.

Poslední místo v základní skupině nás na neděli posílá do pětičlenné skupiny, započítává se utkání s Novým Jičínem. Hned ráno zaskočíme Junior Brno, vyhráváme 1. set, soupeřky nám hodně pomohly vlastními chybami, ve druhém setu prohráváme 20:24 a stahujeme na 24:24...ovšem zase koncovka pro soupeře. Ve třetím setu taháme za kratší konec od začátku.

ALE přichází zápas s Olomoucí. Konečně se dočkáme vítězství. Holky mají velkou radost. V posledním zápase hrajeme derby SY A x SY B. Zápas není moc pohledný, z prvních 12 bodů je snad 10 zkažených servisů. Úvodní neurovnanou sadu získává Áčko, ve druhém setu těsně podlehneme 23:25, postup do 3. osmičky získává Atým. Béčko dle předpokladů bude hrát úvodní kolo ve 4. osmičce, kterou bude 19.-20. října hostit Polička.