Extraliga kadetů: Hopsa hejsa do třetí pětky

Nepovedený rozstřel (rozuměj vstupní turnaj extraligy kadetů) nás zavedl v rámci čtvrté výkonnostní pětky až do dalekého Sokolova. Výlet to byl „parádní“. V sobotu 5 hodin tam, v neděli 5,5 zpátky. Není se čemu divit, když jako republika držíme světový rekord v počtu uzavírek a omezení. Na druhou stranu, když se vyhrává, tak se vše kouše lépe, což byl i případ návratu hluboce 22 hodině.

Svitavy – Karlovy Vary 3:0

Soupeř s velice dobrými somatotypy, nicméně volejbalově na sobě kluci musí ještě pracovat. Velmi hladké vítězství, kdy druhá strana nepřihrála náš skákaný servis. V útoku navíc naráželi na náš kompaktní blok spolu s velkým množstvím nevynucených chyb.

Svitavy – Prosek 3:2

Hrajeme jak z partesu. Statistika v polovině 3. setu ukazuje 11 es a 16 bodových bloků. Hezky se na to dívalo a za stavu 11:6 pro nás už byl soupeř po další sérii na ručník. Přišli 3 nevynucené chyby na útoku a zkažená podání a jdeme do koncovky se ztrátou dvou bodů. Otáčíme, ale nevyužijeme 2 mečboly a rázem je drama na světě. Pražáci najednou skládají úplně všechno a my jsme jak opaření (4. set). Mobilizace v pátém dějství pomáhá. Návrat ke kořenům hlavně v obraně a urváno v pěti setech.

Po prvním dnu tedy dvě vítězství a bod za domácím týmem, který zdolal 3:1 docela dle nás trenérů překvapivě tento turnaj nevýraznou Českou Třebovou. Bylo po osmé a my hurá na nedaleký hotel. Tady příjemná domácí atmosféra, fajn majitelé… Nicméně okolí plné zvláštních skupin. Pro společnou večeři jsme tedy zvolili hromadně v tlupě nedaleký kebab, rychle najíst a zpátky odpočívat do hotýlku.

Svitavy – Sokolov 3:0

Nedělní zápas až v 11 hodin. Ráno tedy snídaně na pohodu. Soupeř si na nás viditelně věřil. No ale my už od prvního zápasu cítili, že to funguje lépe než první turnaj. Nedali jsme jim vůbec šanci. Klíčový hráč pokryt v obraně, kdy se zaskvěl na bloku hlavně Tonda Pelíšek. Jediná slabší chvíle přišla ve druhém setu sérii pěti bodů riskantním servisem soupeře ze stavu 23:16 na 23:21.

Svitavy – Česká Třebová 3:1

Bylo strašně vidět, že si kluci věří. Bylo to prakticky bez trenérských zásahů v prvních dvou setech. Do třetího již nenastoupil Jirka Roubal (silná bolest v koleni) a nás se to trochu zadrhlo po přeorganizování sestavy. Ve čtvrtém setu ale začínáme dlouhou sérií Jirky Jehličky na servisu, kdy takticky plnil do puntíku dohodnutou taktiku, na smeči zvládl svou roli David Jarůšek a my vítězíme ve čtyřech setech.

Sestava: A. Pelíšek, J. Jehlička, J. Žižka, B. Smolák, V. Slezák, J. Roubal, J. Meluzín, J. Klika, D. Jarůšek, J. Šudoma, A. Prudil