Dvě prvenství ve skupinách mladších žákyň pro SY A a SY B

V sobotu 5.10. jsme v hale Na Střelnici hostili dvě skupiny mladších žákyň. Začátek byl kvůli nabitému programu v hale stanoven již na 8:30, aby se vše stihlo. Čtyřčlenná skupina B byla natolik vyrovnaná, že se z 6 utkání hned 4 rozhodovala až v tiebreaku a ta dvě zbylá končila minimálními bodovými rozdíly. Končili jsme tak až "5 minut po dvanácté". Ještěže skupina C, ačkoliv byla pětičlenná, běžela hladce a včas uvolnila hřiště skupině B, jinak bychom byli v hale snad do neděle.

Áčko v minulém kole neudrželo A skupinu a chtělo tak zabojovat o postup zpátky. Cesta k postupu nebyla jednoduchá, ale nakonec se podařilo. První utkání s Lanškrounem bylo trápení, holky ještě spaly, trenérovi vstávaly vlasy na hlavě, ale tři body za vítězství 2:0 zůstaly doma.

Druhý zápas s Poličkou nezačíná dobře, první set ztrácíme, ve druhém Poličku přejedeme. Tiebreak je napínavý, končí nejtěsnějším rozdílem 15:13, fandí celá tribuna a vítězí tak naše hráčky 2:1.

Poslední utkání dne s Pardubicemi, stále nemáme jisté, že nespadneme do C skupiny (systém je takový, že buď se postoupí, nebo padá). Klid zaručuje vítězství v 1. setu. Ve druhém tak můžou dostat příležitost hráčky, které se do hry moc nedostaly. Bohužel, trápí nás pohyb k míči, máme velké problémy s přihrávkou, a celkově to nefunguje. Do tiebreaku sestavu opět měníme a je z toho drama, set vyhrajeme 17:15. Z prvního místa tak postupujeme zpět mezi nejlepší, skupina A se hraje již tuto sobotu v Poličce, která s námi postoupila ze druhého místa. Lanškroun a Pardubice padají do skupiny C.

Hrály: Bednářová, Burešová, Doskočilová, Kerumová, Krátká, Michalková, Olšánová, Pavlišová, Pechanová, Pikovská, Prusáková, Řiháková. Erďa celý den trpělivě zapisovala.

Béčku v minulém kole unikl postup do B skupiny s Lanškrounem v tiebreaku. I tentokrát jsme nebyli kompletní. Dokonce jsme hráli jen v šesti, sedmá Lucka Svojanovská nás jistila od zapisovatelského stolku s bolavou nohou. Vstup do turnaje jsme měli rozpačitý, jakoby holky čekaly, co se bude dít, s Letohradem ještě letos šestkový nehrály, takže soupeř měl navrch. Ale v koncovce se do toho holky dostaly a zvítězily, druhý set již od začátku držely ve svých rukách.

Dále hrály pěkně s Vysokým Mýtem i Českou Třebovou B, kde se projevil vliv chyb na podání. Jakmile nekazíme, hra je mnohem jednodušší. Vítězíme hladce obě utkání 2:0. "Finále" se hrálo s Litomyšlí, kdy obě družstva se snaží hrát na tři a už se jim to daří. Hrály se delší výměny, už nestačilo jen nechybovat na servise, ale bylo potřeba vymyslet i něco v útoku. První set vyhrajeme my, druhý set 23:25 bere Litomyšl. V tiebreaku to byla krasojízda na podání Sáry a k ní se přidaly i ostatní hráčky s pěkně rozehranými míči a chytrým útokem.

Holky skupinu vyhrály a zaslouženě postupují do skupiny B společně s Litomyšlí. Soupeřkami jim budou týmy Lanškrouna a Dolního Újezda, které padají z A skupiny. Hrát budeme doma, začátek v 9 hodin v hale Na Střelnici.

Hrály: Doubková, Nováková, Straková, Šimková, Švihelová, Valešová.