Doma plný bodový zisk, cenná dvě vítězství a navíc parádní výkon celého družstva.

V sobotu 27.1.2018 jsme doma přivítali Žďár nad Sázavou, který se drží v popředí tabulky. Slibovalo to zajímavý zápas, protože my chtěli potvrdit vzrůstající formu i před domácím publikem a to se povedlo nad očekávání.

TJ Svitavy- TJ Žďár nad Sázavou 3:1 (13, -21, 17, 21)

S úplně stejnou taktikou, jaká nám pomohla v předchozích zápasech, jsme nastoupili proti soupeři, kterého herní styl nám moc nevyhovuje. Již bez Havlíkové jsme začali utkání v sestavě Dvořáková, Frohdeová, Horáčková, Šrůtková, Hendrichová, Šimková a libero Sýkorová. Opět dodržení taktiky a výsledkem byl velice rychlý první set, kdy se soupeř ani nestačil rozkoukat a byl konec. Ve druhém setu se karta obrátila, nerozkoukali jsme se my a hned od začátku prohrávali 7:1 a toto manko se nám již do konce setu nepodařilo dohonit. Ovšem v dalších dvou setech jsme již zase soupeře celkem jednoznačně přehráli a celý zápas se nám podařilo dovést do vítězného konce.

TJ Svitavy – TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (19, 15, 13)

Tak a byl před námi odpolední zápas a tak trochu obavy jak bude, protože vzhledem k minimu možností střídání to bylo i o fyzické kondici. Ale tentokrát to byla naše volejbalová smršť. Soupeř si vůbec nevěděl rady prakticky s žádnou činností našeho družstva, které na hřišti dominovalo a za hodinu bylo po zápase.

Plný bodový zisk byl překvapením, ale vzhledem k tomu, jak se družstvo představovalo v minulých dvou víkendech, tak i zasloužený. Asi největší pozitivum vidím v přístupu jednotlivých hráček, který se v poslední době hodně moc zlepšil. Jsou si schopné spolu sednout, řešit herní otázky bez výčitek, což mi tady v minulosti hodně chybělo. Jenom doufám, že až se nám i přestane dařit, že tato nálada v týmu bude pokračovat. Dvořáková se pustila i do riskantnějšího typu nahrávky, Frohdeová uplatila svoji útočnou razanci, Horáčková se rychle po zranění dostala zpět do formy, Šrůtková čím dál víc mile překvapuje, Hendrichová na svoje mládí působila vyhraně, Šimková má svůj vysoký standart a Sýkorová v poslední době začíná předvádět, jak by hra libera měla vypadat. Střídala Fiedlerová, ukončila svým útokem dva sety a to mluví za všechno.