Dívčí turnus - Hošťálková 2009

Od 31.7.2009 do 8.8.2009 proběhlo letní sportovní soustředění dívčí složky našeho oddílu. Hošťálkovou u Vsetína obsadily skoro všechny dívčí volejbalové naděje ze Svitav. Doma jsme nechali jen ty nejmenší. Takže své volejbalové schopnosti zdokonalovaly v Hošťálkové kadetky, starší žákyně, mladší žákyně a přípravka. Dětí bylo 46, 6 trenérů, 2 kuchařky a 2 děvčata "pro všechno". Hlavní náplní byl volejbal. Trénovalo se dvakrát denně, unavené svaly děvčata zrelaxovala na místním koupališti (ve stejnou dobu se prudce zvýšil počet hošťálkovských chlapců na koupališti). Nechyběly procházky do okolí. Počasí bylo slunečné až na úterý. V tento den jsme měli naplánovaný delší pochod, takže máme podezření, že si děvčata déšť na tento den objednala. Starší a mladší žákyně si ověřily svoje schopnosti již v tradičním Hecboji. Kadetky odešly 2x vítězně z utkání s místními kadetkami. Nechyběl ani závěrečný turnaj, kde děvčata změřila své síly jak fyzické, tak i morální.  

Nechybělo ani jedno velké překvapení. Sobotní den probíhal klidně, organizovaně,  za krásného slunečného počasí. Když v tom přijelo auto a z něho vystupuje překvapivě náš mladý trenér Jirka Švihel (měl přijet až v pondělí). A víte co nám, dívčímu osazenstvu tábora (51 žen), provedl? Oženil se. Mladý manželský pár nám přivezl obrovský svatební dort a vyfotil se s námi na letošní oficiální foto. Dodatečně děkujeme za dort (okamžitě se snědl) a gratulujeme.

Shrnutí:

Letošní soustředění proběhlo bez vážného zranění. 2 pohmožděné prsty a spotřebovaná náplast na odřená kolena se nepočítá. Počítá se 1 bolení břicha, ale dcérka si toto bolení přivezla z domova.

Snědlo se 800 ks rohlíků, vypilo se 82 l mléka. Snědl se velký hrnec brambor s cibulkou a s tvarohem, ještě větší hrnec špaget a ještě větší hrnec bramborového guláše. Máslo, rybičky, vajíčka, sýry, ovoce, zelenina - to vše se počítá na několik desítek kusů. Nejčastějším zaměstnáním kuchařek bylo doplňování tekutin hráčkám. 

Hlavní náplní byl volejbal. Kadetky si upevňovaly návyky v postavení, zkoušely nové formy útoku, zdokonalování všech herních činností bylo na denním pořádku. Starší žákyně dostaly na letošním soustředění nový impuls v trenérce Marcele Sezemské. Tento nový impuls se projevil větším nasazením hráček a prudkým zvýšením výkonnosti. Mladší žákyně postoupily do kategorie "šestkového volejbalu" z "trojkového minivolejbalu", takže bylo pro ně vše nové - postavení, útok, bloky, vrchní podání .... trenér Jirka Švihel. Uvidíme. Také přípravka začala s "opravdovým volejbalem". Čeká je novinka sezóny -"čtyřkový minivolejbal", ale byla radost se dívat na jejich pokroky. Další novinkou bylo střídání trenérů u jiných družstev než u "svých". Myslíme si, že to bylo zajímavé jak pro děvčata, tak i pro trenéry.

My jsme se s Hošťálkovou rozloučili s tím, že za týden přijedou naši žáci, dorostenci a muži. Hošťálkovská děvčata se začala balit a tátové je poslali na venkov k příbuzným. Místní restauratéři začali zapomínat na finační propad díky krizi. Na obecním úřadě vyhlásili zvýšený stupeň ohrožení. Takže čekejme další zprávy z Hošťálkové. Zatím byli Hošťálkovští poraženi jen ve volejbalu.

Hošťálková 2009

Připraveni na závěrečný turnaj:

Co je tak zaujalo? Asi výklad trenérky.

 

Trénink kadetek - další pokyny:

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll