ČP žáků: Medaile je zase blíže. Ale jaká ???

Tak máme za sebou další kolo poháru. Trenéři o pár let opět starší. Kluci zase o kousek vyhranější a zkušenější. Potvrdili jsme pozice z předešlých kol, předvedli solidní sport a turnaj abslolvovali bez zranění. Toliko na úvod a teď již k průběhu turnaje...

Svitavy - Znojmo 2:0

Na úvod papírově slabší soupeř postoupující z druhé osmy, ale opravdu pouze papírově. Znojemáci hráli oba sety výborně a my se od začátku měli co ohánět dovést sety do vítězného konce. Soupeř se po dobré přihrávce snažil hrát rychle nejen středem, ale i ze zóny IV. Bohužel pro oba týmy do utkání negativně vstupoval nepřesnými výroky rozhodčí. Ve druhém setu dokonce utíkáme ze setbolu.

Svitavy - Zlín 2:0

Tak tady jsme čekali větší odpor. Ve Svitavách nás Zlín parádně odpřihrával, v poli jezdili jak motorový myši a neomylně útočili přes nejlepšího hráče turnaje Jakuba Motyčku. Tentokrát ale asi přijel jiný Zlín a toto vítězství bylo "na pohodu". Zde ale přiznávám, že rozhodčí (toto bylo již ve druhé tělocvičně) parádně zaříznul našeho soupeře.

Svitavy - České Budějovice 1:2

Zápas kdy kluky nebylo třeba nijak motivovat. Chceme je prostě porazit, ale bohužel se to opět nepodařilo, ikdyž jsme asi byli nejblíže. Navíc kluci budějovický hráli už lepší zápasy. Do prvního setu jsme vlítli jak uragán a drtili soupeře naší plachtou. Set skončil jednoznačně v náš prospěch. Jihočeši si ale uvědomili, že to nepůjde jen tak a od druhého setu to byl jiný mančaft. My ale makali dál. V polovině sady stahujeme ztrátu a vedem dokonce 20:18 a máme na ruce bodovku. Neproměňujeme a diagonální hráč soupeře (Litera) nás trápí pestrou hrou a dobrým skákaným servisem. Třetí set prohráváme a převládá obrovské zklamání. Exceletně řídil utkání trenér Příbrami Martim Rieger.

Svitavy - Ostrava 2:0

Tento zápas jsme tak nějak uplácali. Zklamání z předchozího utkání bylo velké a kluci museli hledat další motivaci. Silou vůle se podařilo otočit nepříznivý vývoj prvního setu a být důslednější v koncovce setu následujícího. Ostrava ale může být černým koněm posledního kola.

Svitavy - Brno 2:0

Brňáci bez obvyklého účkaře vše opět táhli přes Džávu ml. Kluci drželi opět taktiku a s přehledem vyhráváme první set. Ve druhém ale více chybujeme a soupře dostáváme na koně. V koncovce ale chytáme Džávu na bloku, on poté dvakrát chybuje a den zakončen čtvrtou výhrou.

Svitavy - Příbram 2:1

Tak to byl špíl... Kluci na ně vlítli ve fantastickém stylu. Za celý set jen dvě nevynucené chyby. Excelentní hra od podání, přes přihrávku a pestrý útok. Ve druhém dějství ale Příbram zlepšuje obranu a my se v jednom postavení nemůžeme prosadit. Soupeř si začíná věřit a dostáváme parádní rychtu. Ve třetím setu hrají zase jiné Svitavy. Jsme lepší a vedeme 9:4. Poté se ale začíná dít něco prapodivného. Rozhodčí několikrát rozhoduje naprosto zvláštním způsobem. Nestranní pozorovatelé kroutí hlavou a je z toho bramboračka. Přiznávám, že jsem na jeho adresu použil výrazy, které nelze publikovat a ke sportu dětí nepatří. Udělal jsem to poprvé v životě, ale muselo to ven. Dodatečně se omlouvám. Pozdě si všímam kameramana místní televize, který vše natáčí :-). Naštěstí spravedlnost vítězí a my proměňujeme první matchball.

Svitavy - Plzeň 2:0

Utkání jakoby z povinnosti. Plzeň ne v nejlepším složení díky zranění a již zachráněná. Všichni už hodně utahaní. Po počátečních chybách ale chytáme rytmus a oba sety kontrolujeme. Rychlá sprcha a honem do druhé tělárny na vyhlášení. Zde se dozvídáme pecku v podobě vítězství domácích na Budějkama. Co to znamená? Jsme bod za Budějovicema. Vše je otevřené do posledního turnaje.... My půjdeme zápas od zápasu. stát se přece může cokoliv :-)

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/2127', '', '172.20.0.29', 0, 'mcqro57o09vjskvlne227fi2vmps4g61', 0, 1713547450) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174