Béčko postup, Céčko opět výhra!

V sobotu 19.1. pokračuje po vánoční pauze Krajský přebor mladších žákyň. Béčko ve třetí skupině zajíždělo do Chvaletic, Céčko hostila Polička.

Do Chvaletic jsme vyrazili v plné sestavě: Burešová, Hnátová, Kloudová, Makovská, Motálková, Němcová, Prusáková, Trejbalová až na druhý zápas, čili odjezd v relativně příjemných 8 hodin za doprovodu Kloudových a pana Hnáta, který pobral všechny holky do mikrobusu. Cestu si musel užít náramně ... hned po příjezdu v šatně Niky vytáhla jídlo s tím, že se musí nasnídat. Po cestě (do Chvaletic je to 100 km) prý nebyl čas, že se zpívalo :-)

Na hřišti běžná rozcvičovačka, první soupeř Česká Třebová B. Následuje krátká pauza na svačinku a domácí Chvaletice. Hrajeme v hale na prostředním kurtu, na obou krajních kurtech hrají dorostenky meziokresní přebor. Diváků na tribuně je tak vcelku dost. V hale je rušno, tak čekám, co bude. Poprvé se bude v soutěži podávat vrchem, což znamená ztíženou situaci na přihrávce, ale také možnost při vlastním povedeném servisu nahnat "levně" body.

S Českou Třebovou jsme zvítězili ve třech setech 25:18, 25:11, 25:22, kdy první dva sety neděláme téměř žádné chyby, ve třetím pak zřejmě podceněním po hladkém druhém setu dochází k uvolnění, pochechtávání. Ztráta pozornosti se hned projeví třemi zkaženými servisy v řadě, sem tam se nepovede útok, podceňují se míče zadarmo a je z toho stíhací jízda. Soupeř nám naštěstí vypomáhá vlastními chybami a my získáváme tři body.

Ve druhém utkání jde o možný postup do lepší skupiny. Chvaletice také porazily Třebovou 3:0, čili, kdo vyhraje, postupuje. Domácí mají na hřišti 4 opravdu velké holky a dvě malé hráčky. Ty větší nám zatápí na útoku, úder jde již z vrchu dolů, má potřebnou razanci. V prvním setu se nám daří, využíváme prostor "náměstí" při útoku (i když asi né úplně úmyslně), daří se vrchní podání. S přihrávkou si docela poradíme. Vítězíme překvapivě hladce 25:17. Ve druhém setu přestáváme být nebezpečné v útoku. Pěkně se bráníme, ale náš útok nemá ani razanci, ani umístění. Skóre se vyrovnává a přichází infarktové finále :-) Nezačínáme dobře, soupeř si rychle vypracuje 5-6 bodové vedení, ale zastaví se na 18. Holky klopí hlavy, snaha fandit a burcovat jde i od našich rodičů. Podaří se nám konečně otočit a na podání jde Natálka, kterou nerozhodí pan trenér ani dvěma oddechovými časy, ze stavu 12:18 se dostáváme povedeným servisem, ale i mezihrou, kdy čapáme tvrdé útoky a sami pokládáme, do vedení 23:18. Soupeřkám se vydaří střídání, pomalu stahuje. Nervy drásající koncovka, kdy využijeme až 4 setbol mluví za vše, vítězíme 28:26 a postupujeme do druhé výkonnostní skupiny. Radost je velká a prý se musí slavit. Rodiče nespěchají, mekáč je nablízku, tak je to jasný!

Céčko v Poličce také hraje až druhé kolo. Prvním soupeřem je Litomyšl. Vítězíme 2:1!!! S domácími to je fuška. Hrajeme dvě velmi vyrovnané partie 23:25, 24:26, chybělo málo a postup byl náš. A to máme ještě žolíka, který se zotavuje po zlomení nártní kůstky :-)