Ani ve čtvrtém dvojutkání jsme nedokázali bodovat.

V dalším pokračování soutěže jsme zajížděli na půdu jednoho z favoritů na přední umístění v tabulce a s odhodláním protrhnout konečně smůlu a poprat se o první letošní body, ale opět neúspěšně.

TJ Sokol Šlapanice u Brna -  TJ Svitavy                                                        3:0 (18,19,13)

V prvním utkání na hřiště přišla následující základní sestava Dvořáková, Pachovská, Svobodová, Šařecová, Horáčková, Frohdeová a libero Bláhová. Stejně jako minulý víkend začátek utkání byl celkem vyrovnaný až do poloviny setu, kdy soupeř uhrál několik šťastných bodů a naše hráčky vyrobily zbytečné chyby. Rozdíl z této fáze setu soupeř využil a set dovedl do vítězného konce. Dá se říci, že i druhý  a třetí set byl podobného charakteru, zpočátku držení kroku se soupeřem, následně několik zbytečných chyb a následně kontrola vývoje utkání soupeřem.

TJ Nový Jičín -  TJ Svitavy                                                                             3:0 (22,16,21)

Druhý zápas jsme trochu zamíchali se sestavou, Horáčková přešla na post smečařky, Pachovská se Svobodovou odpočívaly a do hry na postu blokaře se zapojily Šmejcová a Kopečná. Cílem bylo zkvalitnit obranu, příjem podání a oživit celkový projev družstva, který je dalším velkým problémem. Prostě není zatím osobnost, která by v dobrém slova smyslu celé družstvo „zbláznila a zvedla hlavy“. V žádném případě se nám nedá upřít bojovnost, ale zbytečné chyby náš výkon srážejí a většinou potom následuje „koukání do země“. Ale lze i v tomto najít pozitiva, těchto okamžiků začíná být míň a míň i když to zatím na nějaký výraznější úspěch zatím není.

Hodnocení? Zatím snad jenom to, že nově poskládaný kolektiv se teprve sžívá a poznává se navzájem, mladá (vlastně nejmladší) nahrávačka poznává úroveň ženského volejbalu, při zranění druhé nahrávačky plní roli jedničky a myslím si, že při jejím přístupu k treninku a snaze se bude dále zlepšovat. Návratem Frohdeové se nám podařilo zvýšit konkurenci i na postu univerzální hráčky, na ní je hodně vidět pravidelnost trénování. U blokařek zatím jednou z největších bolestí je čtení hry a předvídavost směru a typu útoku soupeře. U smečařek zatím pokulhává procento úspěšnosti útoku a jeho agresivita. Následující víkend přivítáme Opavu, našeho souseda v tabulce, věřím, že holky máknou a dostaneme se k prvním bodům v soutěži.