Aligátoři: Vítězství je naše!!!

V neděli na domácí půdě zahájili svou sezónu i naši nejmladší chlapci. V hale "Na Střelnici" se konalo 1. kolo krajského přeboru přehazované chlapců. Jako pořadatelé jsme měli premiéru, takže jsme se snažili vše dopředu řádně připravit. S některými fakty jsme si museli poradit až na místě, například jsme očekávali nahlášené družstvo Chocně, které nedorazilo (ostatní trenéři věděli, že se Choceň odhlásila). Do Svitav se tamtamy nedozvučely, takže jsme chystali navíc jedno hřiště a zbytečně natahovali sítě napříč halou. No nevadí. KP se tak zúžil na souboj Česká Třebová (4 družstva) x Svitavy (3 mužstva).

V loňském ročníku jsme měli premiéru - soutěž byla dohromady s děvčaty a nutno dodat, že pro naše chlapce to byla tvrdá zkouška. Holky jim to povětšinou nandaly, některé s rozdílem třídy (zejména ty "naše" holky ze Svitav). Za ten rok jsme však udělali kus práce, takže jsme s napětím očekávali, jak se to projeví při utkání - první zápas v sezóně, pro některé úplně první soutěžení ve "volejbale", ale hlavně v domácím prostředí se všemi těmi maminkami, tatínky, babičkami a kdoví kým ještě v zádech.

Systém turnaje měl být každý s každým dvakrát, přičemž zápasy se hrají na čas vždy 2x5 minut. V počtu sedmi družstev ještě hratelný systém. Průběh turnaje však ukázal, že rozdíly mezi družstvy jsou velké. Zejména dvě dívčí družstva ze Třebové byla vzhledem k věku i fyzickým parametrům přímo zastrašena svými chlapeckými protivníky (nám to připomínalo naši loňskou sezónu, jenomže to bylo v opačném gardu - teď hráli velcí kluci proti malým holkám). Takže jsme odehráli první kolo, pak jsme jako pořadatelé navrhli změnu, se kterou ostatní trenéři souhlasili. Dále se hrálo dle umístění z prvního kola ve dvou skupinách každý s každým.

Po prvním kole byla naše družstva na prvním, třetím a čtvrtém místě, utvořila tak skupinu s Českou Třebovou "A". Druhou skupinu tvořila družstva České Třebové B, C, D. Za zmínku v bojích "základní skupiny" stojí vítězství našeho béčka nad ČT "D" 34:0! V praxi to vypadalo tak, že náš téměř nejmenší hráč - Petr Češka - si stoupl na základní čáru a dal 34 takových podání, že na ně soupeř nenašel odpověď. A ruku na srdce vážení, kdo z vás (oproti aligátorům) "profesionálů" dá za sebou 34 servisů, které se nevrátí zpět, byť proti slabšimu soupeři.

V nadstavbové části si to kluci rozdali ještě jednou s následujícími výsledky:

  • SY "C" - SY "A": 7:21
  • SY "C" - ČT "A": 7:17
  • SY "C" - SY "B": 14:10
  • SY "B" - SY "A":  8:18
  • SY "B" - ČT "A": 10:16
  • SY "A" - ČT "A": 14:12 (tento zápas byl velmi dramatický, jak se na opravdové finále sluší, Třebováci vedli ještě 10:8, zhruba půl minuty do konce byl stav vyrovnaný a poslední rozehra tak rozhodovala o remíze nebo vítězství. Naši chlapci "v koncovce" zabojovali a bez chyb dovedli zápas do vítězného konce).

Musíme pochválit všechna naše družstva, která hrála ve složení:

SY"A": David Absolón, Štěpán Hlaváček, Petr Leinweber, Šimon Švihel,

SY"B": Petr Češka, Dominik Kocián, Jirka Simon, Adam Tomášek, Vojta Švihel,

SY"C": tým dvojčat - Honza a Mirek Dosedělovi, Filip a Lukáš Siekierovi.

Kluci byli výborní!!! Hráli s chutí, plnili povětšinou naordinovaný herní systém v obraně, řídili se pokyny o útočném servisu a při přehrávání míče přemýšleli! :-) Sečteno podtrženo, v pondělí na tréninku dostali zasloužené medaile.

Kdo si říká, že chybí celkové oficiální pořadí, tak má pravdu. Nevíme, zda se nadstavbová část bude počítat či nikoliv... V nadstavbě totiž naše "C" porazilo "B", ale v prvním kole vyhrálo "B" poměrem 16:11. Dělí se tak o třetí místo za prvním SY "A" a druhým ČT "A".

 

Děkujeme všem pomocným rukám a nohám...a na závěr pár krásných momentek od Petra Sezemského:

SY"A" zleva: David Absolón, Štěpán Hlaváček, Petr Leinweber, Šimon Švihel:

SY"B" zleva: Vojta Švihel, Dominik Kocián, Jirka Simon, Adam Tomášek, Petr Češka

 

Svitavské céčko v akci: míč chytil Filip Siekiera, jistil ho Honza Doseděl, vlevo přihlíží Lukáš Siekiera, vpravo Mirek Doseděl.

Petr Leinweber v akci:

 

Při obranném zákroku nejmladší Aligátor Vojta Švihel:

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll