1.liga juniorů: Přezimujeme na třetím místě

Poslední letošní mistrovské dvojutkání juniorů bylo i posledním v první polovině 1.ligy. Našemu rozjetému týmu se postavilo družstvo z Drásova. V utkání jsme chtěli potvrdit velmi dobře rozjetou první polovinu soutěže. Drásovští s tím však úplně nesouhlasili a v plné hale (současně probíhalo kolo první osmičky starších žáků včetně našich borců) se do nás v prvním setu pustili bez bázně a hany a přesvědčit je o opaku se nám podařilo až v těsné a napínavé koncovce (25:23). V dalších dvou setech zřejmě vlivem neúspěšně zvládnuté koncovky první ho setu a především díky zhoršenému příjmu servisu (k čemuž ale významně přispěli naši tentokrát velmi dobře servírující hráči) již nedokázali vzdorovat a za hodinu bylo o vítězi utkání rozhodnuto.

Druhý zápas začal v duchu posledních setů předchozího zápasu, naši borci získali relativně jednoduše první dva sety. Ve třetím dějství přišla již trochu tradiční ztráta koncentrace v dohrávce zdánlivě rozhodnutých utkáních a bylo tak třeba soupeře, který chytil druhý dech, přetlačit ve vyrovnané koncovce. Dlužno říci, že obě dramatické koncovky však kluci odehráli již s nádechem herní zkušenosti, nebyla to otázka náhody či "pomoci" ze strany soupeře. Další pozitivní věcí bylo, že do zápasu se dostali všichni nominovaní hráči a výborně se vzájemně doplňovali a plnili své hráčské role.

Na dálku jsme soupeřili o druhé místo s týmem České Třebové II, která hrála s vedoucím Hradcem Králové. Protože se však oba týmy rozešli smírně, každý získal po třech bodech za vítězství 3:1, přečkáme zimní pauzu na třetí příčce se stejným počtem bodů jako druhá Česká Třebová (máme o 1 set horší poměr setů) a pouhé dva body za zimní půlmistrem z Hradce Králové. S největší pravděpodobností jeden z těchto týmů získá i celkový titul, neboť čtvrtý dým (Drásov) má poměrně značnou ztrátu 17 bodů.

Závěrem chceme poděkovat všem, kteří nás podpořili, přejeme jim za tým juniorů i kadetů do nového roku co nejvíce klidu a především zdraví. A sobě přejeme (kromě zdraví) abyste nám přízeň i nadále :-) Nashledanou v roce 2019.