1.liga juniorů: Poprvé proti lanškrounským juniorům

Třetí kolo juniorské ligy bylo prvním domácím dvojzápasem letošní sezony, soupeřem našim borcům bylo družstvo z Lanškrouna i s oběma hráči, kteří hostují v našem extraligovém týmu kadetů - Jirka Roubal a Béďa Smolák.

Začátek prvního zápasu byl velice slibný a letmý pohled by mohl naznačovat rychlý průběh, alespoň stav 10:3 pro domácí k tomu sváděl. Ve skutečnosti za rychlým bodovým náskokem nestála kvalitní hra našich borců, ale velké množství chyb hostů. A protože jsme se lanškrounským v této statistické položce "zdárně" vyrovnali, dospěl první set do dramatické koncovky, naštěstí s dobrým koncem pro nás (26:24).

V dalších setech, jejichž průběhy již byly bodově méně dramatické, se na palubovce prostřídali všichni hráči, herní projev byl však poněkud rozkolísaný, v závislosti na kvalitě prvního míče. Po prvním vítězném setu druhé utkání se nám do hlav dostalo nepřiměřené množství sebeuspokojení a falešného klidu, že zápas je pod kontrolou, a trest přišel v zápětí, druhý set jsme ztratili a do haly se začal vkrádat pach šlapanického klopýtnutí. Tentokrát jsme ale zabrali ve správný čas a dotáhli zápas do tříbodového vítězství.

Svitavy - Lanškroun 3:0 (26:24,25:16,25:16) a 3:1 (25:20,21:25,25:14,25:10)

Po extraligovém víkendu (1.kolo - Praha) nás čeká druhý tým průběžné tabulky - Hradec Králové, na který po třech kolech ztrácíme jediný bod. Hrát však tentokrát budeme v azylu tělocvičny ZŠ Felberova (sobota 27.10.2018 od 10 hodin).